Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
A kutya nevelését nem szabad a legbonyolultabb dologgal kezdened. Szépen fokozatosan. A sikeres tanításhoz nyújtanak segítséget az alábbi alapelvek. |
A nevelés nagyon fontos minden kutya számára. Nemcsak az alapvető kommunikációt segíti, mellyel jobban megérthetitek egymást, hanem sok örömöt okoz, az együtt töltött idő remek szórakozássá válhat mindkettőtök számára. Ideális esetben a kutya 8-10 hetes korában kell megkezdeni a tréninget.
Minden lépés – az első pillanattól kezdve – a későbbi munkára komoly hatással van. A kölyökkutya felnevelése játéknak tűnik, de mégsem teljesen az. A játékkal kezdődik a tanulás, ismerkedés a környezettel, a célirányos játékkal hívjuk életre az ősi ösztönöket, amire alapozhatunk a kiképzés során. Az első lépéstől már mi vagyunk a felelősek, és kevesebbet hibázunk, ha tudjuk, hogy mit miért teszünk.
A kölyök hazaszállítása
A sikeres kiválasztást követően elérkezik az idő, amikor a választott kölyköt haza kell szállítani.
|
|
„Az ember a kutya gazdájának tartja magát, de a kutya a gazdáját „Istennek”. A kutya és az ember kapcsolatát Jack London nagyszerűen fejezte ki, egy igazi kutya csak a kétlábú „gazdaistenének” engedelmeskedik. Az engedelmesség a kutya szempontjából nem más, mint a „gazdaisten”, jelen esetben az ember utasításainak maradéktalan végrehajtása.
Ha egy természetes életközösséget, egy falkát veszünk alapul, akkor megállapíthatjuk, hogy akár már két kutya vagy két farkas együttélésekor az egyik a tapasztaltabb, erősebb, rátermettebb vezető-irányító szerepet tölt be.
Minden gyermek felügyeletet és gondoskodást igényel, a legtöbb esetben ezért a gyermek szülei a felelősek. Ezért írják le a gyermekek gondozására vonatkozó kötelezettségeket és jogokat a „szülői felelősség” kifejezésével.
A KSH adatait alapul véve, Magyarországon szinte minden hónapban legalább egy gyermek áldozatul esik kutya támadásának! Ezeket a támadásokat - fajtától függetlenül- a szülők, nagyszülők, családtagok által valamilyen célból otthon tartott kutyák okozzák.
A harapások 55%-a a tulajdonos és családtagjai ellen történik. Ez több okból is előfordulhat, ezek közül a leggyakoribb a domináns agresszivitás.
A kutya ugyanis háziasított farkas, „aki” a családot a falkájának tekinti, amiben ugyanolyan dominancia rangsor alakul ki, mint a farkasok között. A természetben e hierarchia célja a rend fenntartása, a falkatársak együttműködésének elősegítése és a konfliktusok számának csökkentése a falkán belül. Vagyis a dominanciaviszony kialakulása természetes jelenség és a falka megmaradásának fontos tényezője.
Nemcsak a filmekben, de közvetlen környezetünkben is biztos tudunk olyan embert, aki a háziállatával alszik, vagy éli mindennapjait. Lássuk, hát, hogy milyen hatással van az állatokkal való együttélés az egészségünkre és, hogy mit tehetünk meg annak érdekében, hogy kedvencünkkel való kapcsolatunk egészséges legyen!
Amikor Peti és Gabi úgy döntöttek, hogy vesznek egy aranyos kis állatot, Coopert a törpe uszkárt választották. Haza is vitték, azonban egyértelműen kikötötték, hogy az állatnak nincs helye az ágyban.
A háziállatnak saját helyre van szüksége a lakásban. Lássuk minek örül legjobban egy kutyus.
Szóval új otthont találtál magadnak. Valószínűleg egy új kölyökkutya vagy, vagy egy olyan, aki a n"agy eészakadáson" esett át. Mindkét esetben fontos dolgokat kell megtanulnod az új környezetedhez való alkalmazkodásról, vagyis inkább be kell idomítani a gazdit, hogy a kedved szerint rendezze be az új otthonodat. Például, ha a nappali közepére pisilsz időnként, azzal rá tudod venni a gazdit, hogy feltápászkodjon a karosszékből és elvigyen sétálni.
A 18. születésnapját ünneplő Rex Alapítvány élménydús programokkal várja a kicsiket, a nagyokat és nem utolsó sorban az igazi ünnepelteket –az állatokat-, hogy együtt ünnepeljenek Állatok Világnapján az újpesti Állatszigeten. Az egész napos családi rendezvényre október első szombatján kerül sor, melyen állatbemutatók, gyermek programok, állatsimogató, kiállítások és koncertek szórakoztatják a látogatókat. |
A családi rendezvényen megismerkedhetünk a kilenc magyar kutyafajtával, részesei lehetünk egy igazi kutyaszépségversenyek, megcsodálhatjuk a házi kedvencek ügyességét is.
Mindenki hozzon magával meleg ruhát, esőkabátot, váltó cipőt, pokrócot vagy összecsukható széket,
a kutya OLTÁSI KÖNYVÉT és ne felejtse el lekezelni kutyáját és saját magát kullancs ellen!!!!
PROGRAM:
Találkozó az új résztvevőknek: 9:15-9:30 között a gyöngyösi TESCO parkolóban
Indulás Sástóra 9:35-kor
Találkozó és regisztráció 9:15-9:50 között Sástón (parkolás a hátsó, ingyenes parkolóban)
Túra útvonal teljesítése 10:00
Sástó megtekintése, mely Magyarország legmagasabban fekvő természetes tava
Mátra látképének megtekintése az 520 m-es sástói kilátó tetejéről
Ebéd (Zsíros kenyeret lilahagymával mindenkinek biztosítunk!)
Hagyományos és új programok:
Kutya KI MIT TUD, rajzverseny gyerekeknek, Mátra Túra szépe választás, kincskeresés, gyorsasági-, virsli visszahozó-, feleségcipelő- és egyéb ügyességi versenyek, stb.
Bármire is szeretnéd megtanítani a kutyusodat, mindig használj jutalomfalatokat! Egy másik fontos dolog, hogy érdekes és szórakoztató legyen a tanulás.
Több módszer létezik, hogy trükkökre taníts egy kutyát, attól függetlenül, hogy egy fiatal kutya tanul régi trükköket, vagy egy idős kutya tanul új trükköket. Nem minden kutya egyforma, ezért nem is tanulnak egyformán, de van egy alapelv, amely késszé és hajlandóvá teszi a kutyádat, - akár lelkessé is - hogy tovább tanuljon, éspedig hogy érdekessé és szórakoztatóvá tegyed a tanulási időt, az utolsó gyakorlat után pedig jutalmazd meg!
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A kutya nagyon boldog, amikor végre hazaérsz. De az üdvözlés kockázatos lehet. Egy az ajtóban rád ugró kutya még sérüléseket is okozhat. De ezeket a szituációkat is kezelni lehet.
A kutya figyelem felkeltésből ugrik rád
Dobj neki jutalomfalatokat, hogy eltereld a figyelmét! Tarts finom falatokat az autódban, vagy a bejáratnál valahol. Mielőtt belépsz az ajtón, markolj bele a kupacba, és dobj néhány falatot a kutyának! Ez egy nagyon hatásos elterelő hadművelet.
Ha egy kiskutyát szeretnél magadhoz venni, tudnod kell, hogy viselkedését egyrészt a genetika befolyásolja, másrészt az, hogy a tenyésztőnél milyen körülmények között nevelkedik. A korai szocializáció ugyanis meghatározó a későbbiekre nézve is.
A szocializáció néven ismert folyamatot az interaktív készségek alkotják, amelyek segítségével megtanul kommunikálni saját fajával és más fajokkal is, illetve megtanulja, hogy hogyan viselkedjen nyugodtan különböző helyzetekben és más környezetben.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Ha nem tanítod be kellőképpen a kutyádat, a küszöb egy veszélyes zónává válhat a számotokra. A kutya már alig várja, hogy üdvözölje az érkezőt, ezért ráugrál az ajtóra, a sarkát harapdálja, morog és sok esetben még harap is. Ez a viselkedés azt jelenti, hogy „nézd, egy betolakodót csíptem el”. Pozitívan kellene a kutyát leszoktatni erről.
Az idegenekre való felugrálás
A kutya azért viselkedik így, mert teljesen összezavarodott. Nem tudja, mit vársz el tőle.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Naponta hányszor sétáltassuk kutyánkat?
Minél többször. Sokan úgy gondolják, hogy kutyájukat elegendő 2-3 perces “sétára” levinni napi két alkalommal. Ezek a gazdik szó szerint végighúzzák kutyájukat az utcán és elvárják, hogy minél gyorsabban elvégezze a dolgát. Ezek a gyors séták a kutyák számára testi és lelki szempontokból is károsak. A gazdának ismernie kell kutyájának mozgásigényét és kötelessége ki is elégíteni azt. Ne legyen kevesebb napi három-négyszeri sétáltatásnál, amikor a kutya mozoghat, szagolgathat és kiélheti ösztöneit és elolvashatja a napi “kutyaújságot” az utcákon.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Horváth Vencel külterületen lakik, három keverék kutyát tart. Az egyik állat lebetegedett, és állatorvost hívott hozzá, gondolta, ha már úgy is ott van a doki, mindjárt le is rendezhetik az esedékes oltásokat. Akkor lepődött meg, amikor egy oltásért 3200 forintot kért az orvos, és a régi könyv helyett is újat vetetett vele, aminek darabjáért újabb 300 forintot kért. A három jószág aznap 10 500 forintjába került, és a doki nagyvonalú volt, mert nem kért pénzt a beteg kutya kezeléséért és a kiszállásért sem.
A mai schnauzer megközelítőleg a XIX. század végén alakult ki a délnémet térség kis- és középméretű munkakutyáiból, a parasztkutyákból. ősei, de a korabeli schnauzerek is az univerzális munkakutya szerepét töltötték be. Az istállókban az élősködők távoltartása, kiirtása a kutyák feladata volt. Éjszakánként a drága lovas felszereléseket, szekereket, és nem utolsósorban a lovakat őrizték. Mivel a gazda tulajdonának megvédése volt a cél, minden idegennel bizalmatlannak kellett lenniük.
A kutya és gazdája viszonya: kutyaszeretet… Akik voltak már kutyusok gazdái, azok tudhatják, hogy micsoda szeretet tud megbújni már egy alig pihegő kis szőrgombócban is. A kutyák szeretete nem ismer megalkuvást, és ugyan ki kell érdemelni őket, de ez nem is lesz annyira nehéz – hiszen számukra mi vagyunk egyedül a világon. Bárhogy is nézzünk ki, bármilyen életkörülmények között is éljünk, hűségük hozzánk bilincseli őket, és ők szeretni fognak minket, tűzön-vízen át.
Napjainkban már az állatgyógyászatban is egyre inkább teret hódítanak a természetes, alternatív gyógyító eljárások. Az egyik ilyen egyre ismertebbé váló terápiás lehetőség a Bach virágterápia. A Bach virágterápia emberi kezelésnél használt alapelveit és eszenciáit azonban nem lehet egy az egyben érvényesíteni a kutyák esetében. Néhány nyitott, természetgyógyászati tapasztalatokkal is rendelkező állatorvos munkája során kitesztelt és összeállított egy hatékonyan és biztonságosan alkalmazható leírást arról, hogyan használjunk a Bach virágeszenciákat kutyák esetében.
Szakemberek szerint az állatok jó hatással vannak a gyerekekre, a testileg vagy pszichésen beteg, illetve magányos emberekre. Ennek okát a mai napig kutatják…
- Egy nagyon édes labrador kutyusunk van otthon, Dorkának hívják – meséli a hatéves Lilla. – Nagyon szeretem, sokat játszom vele, és amikor hazajövök az óvodából, egyből nekem ugrik, annyira megörül nekem. Egyszer a virágágyásban kötöttem ki, rajtam Dorka, nyaldosta az arcom, és letörtük anya virágait. Nem mertük elmondani, hogy mi történt.
11 éves brit Danny Pearce az első a világon, aki kutyaszőr-allergiájából állatszőrből készült gyógyszer segítségével gyógyulhatott meg. Egyetlen cseppnyi kutyaszőr hetente háromszor elegendő volt az immunitás kialakulásához és a fiú ma már maga sétáltat kutyát.
Danny mindössze hároméves volt, amikor kiderült róla, hogy súlyos allergiában szenved. Amikor kutyákkal találkozott, mindig elájult. “Mindig is szerettem a kutyákat, de nem érhettem hozzájuk” – emlékezett vissza a fiú.
Zalatnay Sarolta híresen nagy állat- és természetbarát. Cini megelégelte, hogy a hazai törvények ugyan határozottan védik az állatokat, a hatóságok mégsem tudnak megfelelően fellépni a törvénysértőkkel szemben. Éppen ezért tervbe vette, hogy a nemrégiben magántőkéből megalakult első hazai állatrendőrséghez csatlakozva megpróbál hathatós eszközökkel fellépni az állatkínzók ellen.
“Persze a munka dandárját azok az aktivisták végzik, akik jól felszerelt kocsival azonnal elindulnak egy-egy adott helyszínre, de én igyekszem a népszerűségemet felhasználva támogatni őket” – mondta a Napi Ásznak Cini, aki egy tévéműsort is tervez, melyben az amerikai példa nyomán folyamatosan az akciók képsoraiból mutatna be történeteket.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Hálával tartozom dr. Vadócz Évának és édesapjának, Vadócz Bélának, hogy a költözés miatti felfordulás ellenére szívélyesen fogadtak otthonukban, időt szakítva beszélgetésünkre. |
Külön megtiszteltetés volt számomra, hogy egyik kedvenc fajtám magyarországi meghonosítóinál, a Sasvári Kennelnél tehetek látogatást.
Hamar megfutottuk az udvariassági köröket, és a beszélgetés innentől kezdve sokkal inkább baráti, snacis anekdotázással fűszerezett beszélgetésre, mintsem szakmai riportra emlékeztetett.
Itt az ősz, majd a tél. Esővel, hóval és az ezzel járó sóval. Ám ha kedvenceinket rendszeresen gondozzuk, akkor téli ápolásuk igazán csak egy kis kiegészítésre szorul. |
|
Mindannyian elfoglalt emberek lévén, sokszor a kutyaápolásán próbálunk időt spórolni a pihenésre. Ne tegyük! Számítson pihenésnek, kikapcsolódásnak az, hogy kutyánkat legalább egy héten egyszer alaposan kifésüljük!
A törpe schnauzer a közép változat kicsinyített mása, marmagassága nem haladhatja meg a 35 cm-t. Erre a kutyára egyáltalán nem jellemzőek a kis termettel együtt járó betegségek. A három nagyság közül a törpe schnauzer a legjátékosabb egyéniség, a természet piciny csodája. Élénksége, mozgékonysága, kedélye egészen meghökkentő. Ugyanaz a bátorság és készség jellemzi, mint nagyobb termetű fajtatársait.
Kialakulásának körülményei tisztázatlanok, valószínűleg különböző kis termetű terrierek és a majompincs vére csörgedezik ereiben.
Az állatok nem beszélnek. Tényleg? Biztosan mindenki ismeri a régi viccet, amikor az állatorvos elmegy a háziorvosához, aki megkérdezi tőle: - Milyen panaszaid vannak? – Ja, hát így könnyű! – válaszol az állatorvos. Miből következtethetünk rá, hogy kedvenc kutyánk, macskánk, kanárink vagy éppen halunk beteg?
Háziállataink, velünk élő kedvenceink nem tudnak szavakkal szólni hozzánk, viszont számos jelből következtethetünk rá, ha valami bajuk van.
Azoknak a nagy barna szomorú szemeknek a nézésétől a szívünk szakadhat meg, de nem biztos, hogy meg tudjuk mondani, mi a baj.
Íme egy összefoglaló a kutyagazdik számára, amiből megtudhatják, hogyan segíthetnek a hasmenéses kiskutyán és hogyan tudják azt, valamint a többi emésztési problémát megakadályozni.
A kutyák az egyik legkedvesebb, leghűségesebb és legengedelmesebb házikedvencek közé tartoznak. Imádnak csintalankodni, sétálni és alig várják, hogy gazdijuk kedvébe járjanak.Az én családomban két kiskutya van, és ők jelentik a napfényt az életünkben. Semmi nem hasonlítható ahhoz, amikor egymással és 7 kilós macskánkkal hancúroznak.
Ne gondold, hogy kutyusod csak akkor nézhet ki jól, ha rendszeresen elviszed szalonba. Ez olyan költségekkel jár, amiket nem biztos, hogy megengedhetsz magadnak. Néhány ötlettel mi is hozzájárulunk, hogy kutyád remekül nézzen ki.
Sokan azt gondolják, hogy a kutyaápolást kizárólag szakemberek tudják elvégezni. Ez viszont egyáltalán nem így van! Bárki képes a kutyáját rendben tartani és az állat is szívesebben fogadja, ha egy ismerős kéz igazgatja a bundáját.
A szakállas testőr
Német eredetű fajta, ősei a kezdettől fogva munkakutyák voltak. A fajta bölcsőjét valahol Württembergben, a bádeni és bajor nagyhercegségekben, valamint Svájc északi részén kereshetjük a XVII.-XVIII. században.
A schnauzer ősei az univerzális munkakutya szerepét töltötték be, elsősorban fuvarosok, lovászok szolgálatában. Az ősöknek kettős feladata volt. Azokban az időkben csak a lófogatú vontatást ismerték, a schnauzer állandóan ott ügetett a lovak mellett, akár 30-40 km is, jelezte és megfutamította az ellenséget.
A közép schnauzer származásáról csupán annyit tudunk, hogy a németországi Baváriában tenyésztették ki. Ez a változat élénk viselkedésű, de nem a végletekig, kellő pillanatban illemtudó lesz. Játékos, gazdája iránti ragaszkodása közmondásos. Mindenkor éber, de sohasem ugatós. Figyelmes, bátor, önálló. A többi kutyával való kapcsolata tökéletes, játszótársával együtt hosszan birkózik, de sohasem harapja meg a másikat. Rendkívül ragaszkodó, idegenekkel szemben azonban tartózkodó.
14 éve | PetsLove.hu - mi vagyunk Értük... | 0 hozzászólás
A GESAROL zenészei szokásos koncertjük egyikét az állatvédelem
megsegítésének szentelik.
Az egyébként ingyenes előadáson az állatbarátok adományjellegű
hozzájárulásukkal segíthetik e nemes célt.
Előzenekar:
DIORIT TINI BAND
Lelkes és tehetséges fiatal csapat, akik még
állatbarátok is!
VÁRUNK MINDENKIT SZERETETTEL EGY FANTASZTIKUS ROCK 'N' ROLL BULIRA!!!
HELYSZÍN:
Városligeti Sörsátor Városligeti krt.1.
IDŐPONT:
2010. szeptember 16., csütörtök 17.00h
Rendkívül meglepő összefüggésre lelt a kutyák megrögzött farokkergetése és koleszterinszintjük között egy csoport török állatorvos.
A kutyák esetében a farokkergetés sokszor pszichés trauma, sebészeti beavatkozás vagy betegség után lép fel. Némely fajta egyedeinél, így a bullterriernél és a német juhásznál gyakoribb a farokkergetés, mint másoknál.
A vizsgálat keretében a kutatók 15 olyan, amúgy teljesen egészséges kutyától vettek vért, amelyek megrögzötten kergették saját farkukat.
Régóta tudjuk, hogy a kutya- vagy macskasimogatás remek stresszoldó. De pontosan miért is? Japán kutatók ezt is kiokoskodták. Az Azabu egyetem szakemberei kutatni kezdték a jelenséget, és arra jutottak, hogy a kulcs egy hormon.
Konkrétan az oxitocin nevű hormonról van szó, ami jelentősen csökkenti a stresszt, hatásos a depresszió ellen, valamint a bizalom érzetét is erősíti. A japán egyetem munkatársai tudományos módszerekkel meghatározták, hogy kutyusunk dögönyözése közben jelentős mennyiségben szabadul fel agyunkban ez az anyag.
Az óriás schnauzert a 19. században a rottweilerrel együtt kimondottan pásztorkutyaként alkalmazták az Alpok vidékein. Más vidékeken csak hosszú idő alatt, fokozatosan vált ismertté, miután hazája -- völgyeivel és magaslataival -- jobban el volt zárva a külvilágtól, mint Németország bármely más vidéke. Eljött azonban az az idő is, amikor a fajta ismertté vált Thüringiában, Bajorországban és Szászországban, ahol új hazájára lelt. Ezeken a területeken alakultak ki az óriás schnauzer tenyésztés fő központjai.
Mielőtt a kiválasztott kiskutyát hazavinnénk, feltétlenül be kell szereznünk néhány kelléket az új családtag fogadására. Gondoskodnunk kell számára fekhelyről, nyakörvről és pórázról, néhány játékról, szájkosárról, tálakról és szőrápoló eszközökről. Vegyük sorra együtt, mit miért kell biztosítani számára!
Ha az ember eldönti, hogy kutyát vesz, már az előkészületek során rájön arra, hogy egy kutyával való együttlét alapos felkészültséget és rengeteg odafigyelést igényel - már ha igényes gazdák szeretnénk lenni.
Akinek van kutyája, vagy macskája, az hosszas vitába tudna keveredni egy-két tudóssal abban, hogy éreznek-e az állatok? A gyógyító kutyáról szóló cikkünkben már írtunk a kedvenceink különleges képességeiről és a ránk, emberekre tett gyógyító hatásukról.
A nagy érdeklődés miatt most kicsit bővebben foglalkozunk az állataink „ megérzéseivel". Induljunk ki abból, ami a szkeptikusok számára is elfogadható tény: miszerint néha, bizonyos események előtt elég különösen és egyelőre racionálisan megmagyarázhatatlan módon viselkednek az állatok..
A legtöbb félreértés a gyerek négyéves korában történik: a vicsorgást ilyen idősen barátságos, mosolygós arcnak látják.
Az, hogy a különböző jeleket máshogy értelmezik a négylábúak és a gyerekek, gyakran végzetes támadásokhoz vezethet. A kutatók eddig még nem találtak magyarázatot arra, hogy miért éppen a négyéves kor problémás. Úgy vélik, a gyerekek később megtanulják, hogy az emberi arckifejezéseket nem ültethetik más fajokra, ám 4 évesen még a vicsorgó kutyában is barátságos, mosolygós arcot fedeznek fel.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mikor a saját kutyámnál fedezték fel ezt a betegséget, tudatában volam annak, hogy az egész helyzetet sokkal jobban kezeltem volna, ha időt szakítottam volna, hogy utánaolvassak, és ha idejében megtettem volna a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy felépülön. A kutyám azóta teljesen meggyógyult, néhány apró változástól eltekintve az életvitelében.
A szolgálatikutya-kiképzés egyik igen fontos ága az őrző-védő munka. Az őrző-védő munkában döntő szerepe van a kutya természetének (Wesen), ami több részből épül fel. A kutya tulajdonságai egyrészt a szüleitől, őseitől örökölt tulajdonságok, másrészt a környezetből szerzett tapasztalatok, harmadrészt a kritikus időszakok alatti célirányos nevelés hatására alakulnak ki. Nagyon fontos és hasznos, hogy a harci játékokra való felkészítés már a tenyésztőnél megkezdődjön, mert ez az előkészítés az alapja a későbbi kívánatos, kemény őrző-védő munkának.
A kezdő kutyatulajdonosok alapvetően két problémával küzdenek rendszeresen, az egyik a szobatisztaságra nevelés, a másik a séta közbeni elszökés. E két problémás terület érintésével szeretném bemutatni, hogy mennyire fontos a jutalom és a büntetés helyes alkalmazása.
A legtöbb kutya önmagától válik szobatisztává, bár tulajdonosaik általában meg vannak győződve róla, hogy ez az eredmény az ő kiváló nevelésük következménye. Egyszerűen ez csupán azért alakul így, mert az ebek szívesen végzik a dolgukat a szabadban, ahol más kutyák szagnyomait szaglászhatják, és ahol ők is otthagyhatják a jelzéseiket.
A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat kutyás mentői versenykörülmények között is igazolták rátermettségüket: igen előkelő pozícióban végeztek az Olaszországban megrendezett világbajnokságon.
A mentőkutyás világbajnokságot idén az olaszországi Bergamóban rendezték meg augusztus 19-22. között. A versenyen 8 ország 90 versenyzője mérte össze a tudását, hazánkat a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat képviselte. A magyar szakemberek egy négyfős csapattal és három mentőkutyával vettek részt a versengésben.
Ha már tisztában vagyunk kutyusunk helyes táplálásának fontosságával, nincs mit tenni, mint konkrétan utánajárni, milyen ételek valók számára. Akárcsak az emberek, a kutyák is szeretik a változatos étrendet, a különféle ízeket. És szerencsére, ma már több kutyaeledel-gyártó is a segítségünkre van a számtalan finomság elkészítésében!
Egy kutyus helyes étrendjének a biztosítása ma már egyáltalán nem nehéz feladat! Kedvencünk ételét mi magunk is összeállíthatjuk, de készen is megvásárolhatjuk.
Akárcsak az embernél, az egyik legfontosabb szempont a kutya fejlődésében is az, hogy helyesen és megfelelően táplálkozzon. Hogy ez így legyen, a gazdának a feladata erről gondoskodni. De mégis milyen úton induljunk el, honnan tudjuk, hogyan etessük helyesen kedvencünket?
A kutyák táplálékigénye nemcsak egyedenként, de fajtánként és életkoronként is változik. Másképp kell etetni egy kölyökkutyát, másként egy fejlődésben lévőt, egy felnőttet és megint csak másképp egy idős kutyát.
Ki ne hallott volna egész nap fejhangon üvöltő kutyáról vagy éppen olyanról, aki a gazdi távollétében apró darabokra szedi a lakást? A szeparációs stressz – sajnos – mára mondhatni népbetegség lett a kutyák között. Közel minden második kutyatulajdonos találkozott már evvel a problémával, ki rövidebb, ki hosszabb ideig, sőt olyan is akad, aki egy életen át képtelen kigyógyítani belőle az ebet… |
Honnan ered a szeparációs stressz
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása, majd a nemkívánatos viselkedésnek praktikus és együttérző megoldással való véget vetése. A következő hatékony javaslatokkal megelőzheted, hogy a kutyád felássa a kertet és aknamezővé alakítsa azt.
Elsősorban fontos megérteni, hogy a kutyák genetikailag arra vannak programálva, hogy ássanak.
Sokan nem gondolnák, hogy a kutyák fülét, fogát és egyéb részeket a fején ugyanúgy szükséges tisztítani, ápolni, mint az emberek esetében. Ezzel nagyon sok bajt kerülhetünk el, s főleg megelőzhetjük őket. Mivel mindegyik testrész kényes és érzékeny, nem árt, ha előtte alaposan felkészülünk!
A testápolás a kutyák esetében is roppant fontos dolog, ezáltal ugyanis egészséges lesz a kutya bőre, szőrzete, fogai, az ínye és a körmei, másrészt, ha a kutya érzi a törődést, a gondoskodást részünkről, azáltal még jobban elfogad majd minket vezetőnek.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A kutatók nemrégiben egy olyan génmutációt fedeztek fel az amerikai staffordshire terrierekben, amely hasonlóságot mutat egy halálos emberi neurodegeneratív betegséggel - olyan mértékben, hogy feltételezik, mindkét faj esetében ugyanaz a gén okozhatja a kór kialakulását. A szakemberek szerint ha a kutyák esetében sikerül jelentős eredményeket elérni, abból az emberek is profitálhatnak.
A génmutáció a kutyáknál a neuronális ceroid lipofuscinosis (NCL) nevű betegséget alakítja ki - egy olyan kórt, ami az évek múlásával a mentális és motorikus funkciók leépülésével és végül halállal jár.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás