Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Egyaránt vannak érvek és ellenérvek a házi koszt és a táp mellett. A kutyának éppúgy, mint az embernek szüksége van a tápanyagokban gazdag étrendre, amit az ételmaradékok nem feltétlenül biztosítanak, hiába szereti ak utyusunk. Mivel etessük hát kedvencünket? Egyaránt vannak érvek és ellenérvek a házi koszt és a táp mellett. A kutyának éppúgy, mint az embernek szüksége van a tápanyagokban gazdag étrendre, amit az ételmaradékok nem feltétlenül biztosítanak, hiába szereti a kutyusunk.
|
|
A természetben a túlélés feltétele egy erős, kiegyensúlyozott és
rendezett falka, ahol minden tag tudja, hol a helye és feltétel nélkül követi a falkavezér(ek) szabályait (a falka egy családhoz hasonló hierarchikus rendszer, amelyben általában a domináns egyedek, a szülők vezetik, tanítják, segítik utódaikat).
A falkakoncepció minden kutya DNS-ébe van kódolva.
Ez a vadon élő állatok egyik legerősebb ösztöne.
Ezért fontos nekünk megtanulni, hogyan váljunk kutyusunk nyugodt és határozott vezetőjévé (az ember szerepét elsősorban a gondoskodó ugyanakkor következetes anyaállat testesíti meg, akivel minden kutya találkozik születése, kölyökkori élete során).
13 éve | Horváth Anna | 0 hozzászólás
Bizonyára már mindannyian hallottunk a klímaváltozás okozta káros környezeti hatásokról. Fontos tisztában lennünk azzal is, hogy a klímaváltozás hatással van a kutyák parazitáira is, aminek egyik hatása, hogy a korábban csak őszi és tavaszi kullancsszezon helyett a paraziták szinte egész évben jelen vannak, felborítva a korábbi kiszámíthatóbb ciklust. Az utóbbi években már csupán néhány hétig tartott az az időszak, amikor kedvenc négylábúink nem kullanccsal a bőrükben tértek haza a szokásos sétákról.
A kutya testbeszédéből nagyon sok mindenre utalhatunk például, hogy milyen akkor az adott viselkedése....
Játék
Amikor azt látjuk a kutyánál, hogy lehasal a két lábát előre nyújtja, és csóválja a farkát; akkor az azt jelenti, hogy játszani szeretne velünk.
Támadó testhelyzet
Amikor azt látjuk a kutyánál, hogy felborzolja a szőrét, meg felhúzza a fogínyét, akkor abból arra következtethetünk, hogy harcra kész. Ha ilyen kutyával találkozunk, azt messze kerüljük el, mert bajunk is származhat belőle.
Nem szabad a gyermeket a kutyával egyedül, hagyni még akkor sem, hogyha a kutya kistestű, ugyanis a gyermeknek lehetnek olyan nem kívánt mozdulatai, amit a kutya félreértelmezhet, és akkor támadóan léphet föl, és rátámadhat a gyermekre. Az ember is, hogyha védi a saját tulajdonában lévő dolgát, akkor ő is morcosan léphet föl, hogyha valaki hozzá akarna nyúlni elvenni esetleg, a kutya is így tehet. Ezért kell úgy alakítani, hogy a lehetőségeinkhez mérten a kutya próbáljon a kisgyermek mellett felnőni, de az még nem garantálja, azt, hogy nem adódhatnak problémák.
Toklász másnéven egérárpa. Egy olyan gyomnövény, amely nyáron sok kutya életét keseríti meg. Szőrükbe, és más testnyílásaikba jutva kellemetlenséget okozva számukra. Ezért minden sétáltatás alkalmával nézzük át kiskedvencünk testét, hogy nincs-e benne esetleg a gyomnövény, amelyet, hogyha nem veszünk időben észre, akár el is mérgesedhet, amit aztán csak az orvos tud kezelni. Jobb elkerülni a bajt így vizsgáljuk át a kutyánkat sétálás után alaposan.
Egyes állatok szaglása, mintpéldául a kutyáké sokkal fejlettebb, mint az emberé. Ugyanis a szaglóhámjuk az orrukban jóval redőzőttebb, a milyenkénél. Ezért tudnak olyan sok szag között külömbséget tenni, mint mi. Átlagos kutyának az orrában 67 millió szaglóideget találunk. A németjuhász 210millióval rendelkezik ezért nagyon jól tudják a rendőrök alkalmazni robbanóanyag és egyéb kábítószer kiszagolására meg ezért játszanak nagy szerepet a túlélők felkutatásában is. A labradornak csak 200 millió van, de viszont a tacskónak csak 125 millió.
Három alapdologra kell a kutyánkat megtanítani.
Maradj! (Erre azért kell megtanítani, mert kiskedvencünk nem mindig tarthat oda velünk, ahova megyünk.)
Feküdj! (Ismét egy parancsszó.)
Ülj! (Ez is egy nagyon fontos parancsszó. Kiskutyáknak meg kell tanítani.) Pl: Egy forgalmas városban mondjuk, ahol várakozni kell a gyalogos-átkelőhelynél a lámpánál, abban az esetben fontos az ül parancsszó megtanítása.
A leggyakrabban használt parancsszó, azaz ül és a maradj...
13 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A húsvét legtöbbünkben kellemes gyerekkori emlékeket ébreszt: tetemes mennyiségű csokoládé, ajándékkosarak, tojásvadászat a kertben...de vigyázat! A házban szabadon kószáló négylábú társaink könnyen a hangulat áldozataivá válhatnak.
Aggodalomra semmi ok, ettől még nem kell lemondanunk a hagyományok ápolásáról, csak biztonságosabbá kell tenni az ünnepeket. Vegyük sorra, milyen veszélyek leselkednek ilyenkor a háziállatokra, és előzzük meg a baleseteket, hogy a húsvét továbbra is szép gyerekkori emlékeket, és ne fájdalmas veszteségeket idézzen fel bennünk.
Miből tudom hogy a kutyám többet vakaródzik, mint kellene?
Az egészséges kutyák is rendszeresen vakaródznak. A következő esetekben kell arra gondolnia, hogy a vakaródzás hátterében valamilyen betegség vagy fertőzés áll:
Országszerte nagy az érdeklődés a hamarosan induló Állatvédőr képzés körül. A szervezet tagjai a rendőrséggel együttműködve próbálnak majd eredményesebben küzdeni az állatkínzások ellen. Utánanéztünk, milyen ismereteket kell elsajátítani ahhoz, hogy valaki a védőrség tagja lehessen.
Korábban mi is beszámoltunk arról az örvendetes fejleményről, hogy megállapodást írt alá az ORFK és két hazai állatvédő egyesület, melynek keretében a jövőben együttműködve küzdenek majd az állatkínzások visszaszorításáért.
A szórakoztató elektronika ketyeréi nem várt veszélyforrást képviselhetnek a háztartásban – állítja az állatbiztosításokkal foglalkozó Petplan egyik új tanulmánya. A négylábúak számára a PlayStation, Wii és iPod készülékek életveszélyes helyzeteket idézhetnek elő.
A biztosító 3000 ügyfelét kérdezte meg a kedvenc állatokat ért szokatlan balesetek kiváltó okairól és körülményeiről.
Több beszámoló érkezett azon esetekről, amikor a focimeccs eredményén bosszankodó tulajdonos a sarokba akarta hajítani a TV távirányítóját és fejbe bombázta vele a mit sem sejtő kutyáját.
Az állatok tulajdonosai évezredek óta igyekeztek egyedi jelölésekkel ellátni a jószágot, ezáltal a tulajdonlást egyértelműen bizonyíthatóvá tenni. A múlt század vége óta az elektronikus megjelölés és adatnyilvántartás a kedvenc állatok esetében fokozatosan elkezdte kiszorítani az elavult tetoválást.Az egyedi, elektronikus állatmegjelölő rendszer részei az állatba beültetett mikrochip, a leolvasó készülék és az adatbank.
A mikrochip elnevezés hazánkban és világszerte egyaránt teljesen meghódította a köznyelvet, bár a transponder kifejezés használata lenne a helyes.
![]() |
A séta a kutya életében az egyik legfontosabb tevékenység. Közös program a gazdával, találkozó a fajtatársakkal, tájékozódás a helyi „hírekről”. De sétálni sokféleképpen lehet… A séta értéke sok mindentől függ, például a hosszától, a helyszíntől, a társaságtól és a tartalomtól. Egy kutyának legalább egy-másfél órányi sétára van szüksége naponta, de ha mondjuk egyik nap hatalmasat kirándulunk, akkor másnap elég lehet kevesebb is. |
A farkas ősök egyik legfontosabb szociális eseménye a vadászat.
![]() |
Sok kezdő kutyatartó tanácstalan, hogy nyakörvet, vagy hámot adjanak a négylábúakra. Általános tézis, hogy a kutyák jobban taníthatók és fegyelmezhetők, ha nyakörvvel vezetjük. Sok kutyatartó számolt be arról, hogy a hámmal a kutya érzi magát vezérnek, míg a gazdi elveszti az irányító pozíciót, nyakörvre és pórázra váltva viszont jobban tanítható a kutya mivel ilyenkor a nyakát uraljuk. |
Vígjáték szerű látvány, de a legtöbb ember találkozott már hasonlóval: kutya száguld az élen, mögötte a póráz másik végén a zilált és fújtató gazdi, aki sem a lépést nem bírja tartani fegyelmezetlen kutyájával, sem jobb szóra bírni őt.
CAC
CAC ( Éjszakai ) 2011. július 23.
Debrecen, Gázvezeték u. 35.
Az Országos Elnökség döntése értelmében a Magyar fajtákat nevezők 50 % díjkedvezményben részesülnek! Ha a kiállító a nevezési díjat a HATÁRIDŐ LEJÁRTA UTÁN fizeti meg, akkor a tagokat megillető 50 % KEDVEZMÉNY NEM VEHETŐ IGÉNYBE!
A nevezési díj akkor minősül teljesítettnek, ha a nevezési díj és nevezési lap feladási dátuma (postai keletbélyegző) megegyezik, vagy megelőzi a nevezési határidő utolsó napját.
Az értékes fajtatiszta kutyák elrablása világszerte növekvő tendenciát mutat. Ahogy az autótolvaj-bandák is szakosodnak az egyes típusokra, a kutyanepperek is fajtákra specializálódnak. Egy most lebukott indiai férfi bűnlajstromán 200 kutya, többségében mopszok elrablása szerepel. A tolvaj az ellopott kutyusok darabjáért 40-50,000 rúpiát (160-200 ezer forintot) kapott a feketepiacon.
A hasonló esetek mindennaposak Amerikában, Angliában, és Ausztráliában is. (Angol nyelvterületen a kutyarablást dognapping-nek nevezik.) A leggyakoribb célpontok a csivavák, a Yorkshire terrierek és a máltai selyemkutyák, amelyekért gyakran igen tekintélyes összegeket fizetnek ki a gazdik a „szerencsés megtalálónak”.
Leírás:
A (közép)schnauzer kicsinyített változata. Feje nyújtott, szeme sötét. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, fara izmos.
Végtagjai elöl és hátul is oszlopszerűek, párhuzamosan állnak. Fülét és farkát csonkolták, ma már többnyire természetesen hagyják a legfrissebb sztenderd szerint. Szőre kemény, drótszerű sűrű aljszőrrel. A testét trimmelik, fején szakállat és szemöldököt alakítanak ki.
Színe só-bors, fekete, fekete-ezüst, fehér. Tenyésztése színenként elkülönítve történik.
Mikor hozzuk haza a kiskutyát?
A leginkább ajánlott kor amikor a kiskutya 12 hetes lesz. Ekkorra már elér bizonyos fizikai fejlettséget és az anyjától való elszakadás sem viseli meg annyira. Rendkívül fontos, hogy a kiskutya rendelkezzen a megfelelő oltásokkal a törzskönyvvel illetve a tetoválással. Amennyiben a tenyésztő ezeket a kötelességeit nem teljesítette alaposan fontoljuk meg a vásárlást. A kölyökkel eltöltött első pár hét igen megterhelő az újdonsült gazda számára és gyakran felvetődik a kérdés, hogy megéri-e az erőfeszítés.
Megharapott a saját kutyám, az állatorvos már megnézte, de korábban nem volt beoltva veszettség ellen. A kérdésem az, mennyi idő alatt jelentkeznének a kutyán vagy rajtam a betegség jelei? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Hogyan fertőz a veszettség?Embereknél különböző a veszettség lappangási ideje és lefolyása. Amíg a marás helyén a testbe jutott vírusok, illetve az idegrendszer érintettsége eléri az agyvelőt, átlag 18-60 nap telik el.
Mi okozza a veszettséget?
A veszettség (rabies, lyssa) egy vírus okozta fertőző betegség, ami agy- és gerincvelőgyulladást okoz melegvérű állatokban (madarakban, emlősökben) és emberekben. Veszettség ellen nem vakcinázott emberben (nagyon ritka kivételtől eltekintve) halálos kimenetelű betegség. Az idegrendszeri tünetek kialakulása előtt ún. poszt expozíciós sorozatoltással meggátolható a betegség kifejlődése. Mindösszesen eddig 6 ismert esetben számoltak be arról, hogy az idegrendszeri tünetek kialakulás után a páciens túlélte a fertőzést.
Nagy termetű őrző- védő kutya. Méretei és félelmetes megjelenése miatt tekintélyt parancsoló szolgálati kutya. Kifejezetten bátor, értelmes, könnyen tanítható kutya. Rendkívül nyugodt, kiegyensúlyozott, de az ne tévesszen meg senkit, mert ugyanakkor nagy erejű, igen támadókedvű kutya.
Bátorsága minden próbát kiáll, nem tanácsos vele kikezdeni. Az igen komoly veszélyre számíthat, aki óriás schnauzerrel próbál kikezdeni, mert félelmetes ellenfél, rettenthetetlen őrző-védő kutya.
Hozzávalók:
» 1,5 kiló húsos marhacsont
» 1/2 börge víz
» 1 bögre kelbimbó feldarabolva
» 1 bögre aprított zeller
» 1 bögre felkarikázott sárgarépa
» 1/4 bögre paradicsompüré vagy 3-4 passzírozott paradicsom
» 4 szál petrezselyem
» só
Melegítsd elő 180 fokra a sütőt. A marhacsontokat tedd egy nagy tepsibe, és néhányszor megforgatva süsd egy órán át, míg minden oldaluk szépen megpirul. Nincs szükség hozzáadott zsiradékra.
A legjobb ha a tepsi alján csöpögtető rács is van, így a felesleges zsiradék lecsöpöghet.
13 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
"A kutyák számára a kert vagy a hátsó udvar sem több mint a halaknak az akvárium, amely fogságban tartja őket. A halak úsznak, a madarak repülnek, a kutyák pedig gyalogolnak. A kutyatartásnak nem lenne szabad pusztán az emberi igények kielégítéséről szólnia. Tartozunk a kutyáinknak annyival, hogy biztosítjuk számukra mindazt, amire ösztöneik szerint szükségük van!"
(Cesar Millan)
Mivel a természetben az állatok nagyobb távolságok megtételével keresik meg az élelmet, fizikai és szellemi aktivitásuk nagy részét ez tölti ki.
Készítmény |
Faj |
Bolha elleni hatás |
Kullancs elleni hatás |
Advantage cseppek |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Bolfo nyakörv |
Kutya/Macska |
4-5 hónap |
10 hét |
Bolfo spray |
Kutya/Macska |
2 hét |
2 hét |
Exspot cseppek |
Kutya |
4 hét |
4 hét |
Frontline cseppek |
Kutya/Macska |
2-3 hónap / 1 hónap |
1 hónap |
Frontline spray |
Kutya/Macska |
2-3 hónap / 1 hónap |
1 hónap |
Kadox spray |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Kawu nyakörv |
Kutya |
- |
4 hónap |
Kiltix nyakörv |
Kutya |
7 hónap |
7 hónap |
Preventic nyakörv |
Kutya |
- |
4 hónap |
Program injekció |
Macska |
1 hónap |
- |
Program szuszpenzió |
Macska |
1 hónap |
- |
Program tabletta |
Kutya |
1 hónap |
- |
Tiguvon cseppek |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Készítmény |
Faj |
Bolha elleni hatás |
Kullancs elleni hatás |
Advantage cseppek |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Bolfo nyakörv |
Kutya/Macska |
4-5 hónap |
10 hét |
Bolfo spray |
Kutya/Macska |
2 hét |
2 hét |
Exspot cseppek |
Kutya |
4 hét |
4 hét |
Frontline cseppek |
Kutya/Macska |
2-3 hónap / 1 hónap |
1 hónap |
Frontline spray |
Kutya/Macska |
2-3 hónap / 1 hónap |
1 hónap |
Kadox spray |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Kawu nyakörv |
Kutya |
- |
4 hónap |
Kiltix nyakörv |
Kutya |
7 hónap |
7 hónap |
Preventic nyakörv |
Kutya |
- |
4 hónap |
Program injekció |
Macska |
1 hónap |
- |
Program szuszpenzió |
Macska |
1 hónap |
- |
Program tabletta |
Kutya |
1 hónap |
- |
Tiguvon cseppek |
Kutya/Macska |
4 hét |
- |
Leírás:
Szőre szálkás, kemény, sűrű aljszőrrel. Testét trimmelik,fején szakállt, bajuszt és szemöldököt alakítanak ki.
Színe só-bors és fekete.
Eredete: Német fajta. A délnémet parasztudvarok mindenes munkakutyáiból alakult ki.
Náluk a védekezés kiemelt fontosságú, elsődlegesen a Babesia canis által okozott, kutyás körökben csak „kullancsfertőzés”-ként emlegetett súlyos fertőzés, a babesiosis miatt. A védekezésre elsősorban a nyakörvek, és a nyakba csöppentős készítmények, a spot-onok váltak be legjobban.
Nyakörvek közül tapasztalataim szerint az egyik leghatékonyabb a Preventic (Virbac) nyakörv. Magas hatásfokú, 4 hónapos védelmet ad. Elég erős mentolos illattal próbálják elnyomni a gyógyszerszagot, az első hónapokban több, később kevesebb sikerrel.
Rajongói szerint a természet parányi csodája.
Aktív, ügyes mozgású, rámenős, szép küllemű kutya. Szívesen rohangál a szabadban, élénksége, kitartása egészen meghökkentő.
Vidám, ragaszkodó, hűséges. Ideális kedvenc, de patkányfogóként is használható.
A törpe kisebb városi lakásban is kényelmesen tartható,
"Nem csak egy kutya - egy életen át megvesztegethetetlen, hűséges társat találsz bennük!!!"
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás