Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
A New Jersey-ben található Piscataway vezetése egy igen különös szabályt sózott az ebtartó lakók nyakába: betiltották a folyamatos kutyaugatást, mondván, hogy az zavarja az embereket. Aki nem tudja fegyelmezni kedvencét, azt megbüntethetik. A tilalom az érzékeny fülűek nyugalmát hivatott biztosítani. A városban élő ebek este nyolctól reggel nyolcig eddig sem ugathattak egy jóízűt, de most egész napossá vált az ugatás-stop. Egy-egy jelzésértékű vakkantás még belefér, de a hosszabb ugatástól óvakodnia kell a pistacawayi kutyáknak, ellenkező esetben a gazdi bírságra számíthat.
|
|
Viszonylag szerencsés végkimenetelű kutyatámadásról érkezett hír az Egyesült Államokból. Egy pitbull-keverék, írd és mondd, megtámadott, majd alaposan helybenhagyott egy járőrautót.
Az eset március 14-én történt. Bár gazdája szerint a Winston névre hallgató kan korábban soha nem mutatta jelét a benne szunnyadó agressziónak, ezen a napon mégis elszabadult a pokol. A kutya két kerítésen is átverekedte magát, hogy ráronthasson az utcán parkoló járművekre.
A kóros agresszió visszatérő jellegű viselkedészavar és nyilvánvaló tünetekkel jár. Alapformái az offenzív vagy támadó és a defenzív vagy védekező agresszió, mely utóbbi lehet aktív és passzív is.
Ezektől eltér a ragadozó agresszió, mert annak eredeti célja a táplálékszerzés.
A jellemző viselkedési tünetek a szőr borzolása, a merev figyelés, a fogvicsorítás, a morgás és a harapás. Az agresszió alapformái bizonyos viselkedési jelek alapján egymástól elkülöníthetőek:
1.
Kórokok A kutyák agressziójának számos oka lehet. Örökletes hajlam, megbetegedések és környezeti hatások is kiválthatják. Ezek diagnosztizálása nehéz feladat.
A kutyák agressziójának számos oka lehet. Örökletes hajlam, megbetegedések és környezeti hatások is kiválthatják. Ezek diagnosztizálása nehéz feladat.Tekintettel a probléma veszélyességére, felelőtlenségnek tekinthető, ha a szokatlanul agresszív kutya tulajdonosa nem fordul állatorvoshoz.
Itt a tavasz, melegszik az idő, állataink igyekeznek megszabadulni régi, téli bundájuktól, ami sajnos a lakásban tartott kedvencek esetében elég kellemetlen lehet. A mindenütt megtalálható, minden kis fuvallatra fel-felrebbenő pilleszőrök nem éppen a lakás díszei, és allergiát is okozhatnak. Mit tehetünk mindezek elkerülésére? A rövid szőrű állatokat minden nap fésüljük ki, majd - ha módunkban áll - fürösszük meg. Ellenkező esetben jelentsük be kedvencünket kozmetikába, de számítsunk rá, hogy ilyenkor „dömping” van, akár 1-2 hetet is várni kell, mire időpontot kapunk.
I. ÁLTALÁNOS ISMERETEK. A kutyák leggyakoribb viselkedési zavara az emberekkel szemben megnyilvánuló agresszió. Az állatorvosi felmérések szerint legalább minden ötödik kutya terhelt valamilyen viselkedészavarral és legalább...
minden 10. agresszív az emberekkel szemben:
Az agresszió természetes része az állatok viselkedésének és egyáltalán nem könnyű határvonalat húzni, hogy mi az, ami elfogadható és mi nem az? Sok esetben a szituációtól függ, hogy egy viselkedés a helyénvaló vagy sem, máskor pedig jelentős különbség van a véleményt alkotó személyek megítélésében.
A kutyák vizelete csúnya, sárga foltokat éget a kerti gyepbe, amit azután nagyon nehéz rendbehozni. Ezért az ismert megállapítás: kert vagy kutya. Nos, úgy tűnik, egy különleges kő segítségével ez a probléma megoldható.
Az ivóvízben található nitrát vegyületek rendkívül veszélyesek az emberekre és az állatokra, mivel a szervezetben olyan anyaggá alakulnak, ami rontja a vörösvértestek oxigén megkötő képességét. Ez bizonyos esetekben - például 1 év alatti gyerekeknél - halálos is lehet, az úgynevezett kék betegséget okozza.
Speciális szükségletek
A kutyáknál a kölyökkor fajtától függően másfél-kétéves korig tart. Ezalatt gyakrabban kell étkezniük a kifejlett kutyáknál, és az étrendjük is különböző kell, hogy legyen.
A kölyökkutyák rendkívül komplex szükségletekkel születnek, amelyeket szinte azonnal ki kell elégíteni. Immunrendszerük még fejletlen, és az első pár hétben, amíg ki nem nyitják a szemüket, nagyon elesettek. Teljesen az anyjuktól függenek, aki védelmezi és táplálja őket.
Míg a kutyák egy része úgy tekint a zöld pázsitra, mint kiváló helyszínre egy kis hancúrozáshoz, másik részük finom csemegeként veti rá magát. Az állatorvosok sok kérdést kapnak ezzel a jelenséggel kapcsolatban, de senki sem tudja egyértelműen megmondani, hogy miért szeretnek a kutyusok füvet rágcsálni. Nézzük, milyen fűevéssel kapcsolatos teóriák léteznek!
Az egyik lehetséges ok a hányás elősegítése. Sok kutyánál megfigyelhető, hogy fűevés után kihányja, amit addig megevett.
/ Dr. Janza Frigyes gondolatai /
A harapások 55%-a a tulajdonos és családtagjai ellen történik. Ez több okból is előfordulhat, ezek közül a leggyakoribb a domináns agresszivitás.
A kutya ugyanis háziasított farkas, „aki” a családot a falkájának tekinti, amiben ugyanolyan dominancia rangsor alakul ki, mint a farkasok között. A természetben e hierarchia célja a rend fenntartása, a falkatársak együttműködésének elősegítése és a konfliktusok számának csökkentése a falkán belül.
Az egyik fontos tudnivaló, hogy a kölyökkutya (körülbelül hat hónapos korig) csupán 2-3 órán keresztül képes visszatartani a pisit-kakit. Evés, ivás vagy játék után pedig garantáltan szükségét érzi, hogy könnyíthessen magán. Ráadásul az első 3-4 hónapban nem ajánlott kivinni az utcára, nehogy elkapjon valamilyen fertőzést, így különösen fontos, hogy legyen a lakásban egy fix hely, ahol elvégezheti a dolgát.
Alakítsunk ki számára saját illemhelyet!
Ők a leggyakoribb házikedvenceink, mindkét faj óriási rajongótáborral rendelkezik, de vajon melyikük a "jobb", melyikük az ideális háziállat? A New Scientist magazin ennek járt utána egy tudományos alapokon nyugvó kutatás keretein belül. Kíváncsi vagy az eredményre?
Hogy eldönthessük, melyik faj felel meg leginkább az embernek, összesen 11 kategóriában mérték össze tulajdonságaikat. Az összehasonlítást végző szakemberek között egyébként találunk magyart is, például Miklósi Ádám személyében, aki az ELTE Etológiai Tanszékének vezetője, de közreműködött Topál József, az MTA tudományos főmunkatársa is.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A kutyák, annak ellenére, hogy háziállatok, előre nem látható lények maradtak. Ha nem részesülnek idomításban, az annyira szeretett négylábú bármikor megtámadhatja gazdiját és úgy viselkedik, mint egy vadállat.
„Boldog család vagyunk. Van egy törpe schnauzerünk (a harmadik) és mostanáig azt gondoltuk, hogy képesek vagyunk kordában tartani.
A giliszták a kutyák leggyakoribb élősködői. 2 csoportjuk van: a laposférgek (galandférgek, mételyek) és a hengeresférgek (orsóféreg, kampósféreg, ostorféreg). Legtöbbször az orsóféreg fordul elő a kutyákban és legfőképpen a kölykökben (az idősebbek már immunisak rá). 8-12cm hosszú és 2-3mm széles parazita. Javasolt 21 napos kor előtt féregtelenítettni az állatot. A galandférgek fejlődéséhez köztigazda szükséges (pl. bolha), ezért fontos az élősködők írtása az állatoknál. |
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Tulajdonságai
Figyelmes, bátor, éber, és önálló, megtestesíti mindazt, amit egy önállóan dolgozó örzőkutyától elvárnak. Gazdájához rendkívül ragaszkodik, idegenekkel szemben azonban bizalmatlan. Kitűnő őrző-védő, kísérő és házőrző, territoriális ösztöne erőteljes. Kertben és lakásban egyaránt tartható.
Leírása
Közepes termetű, zömök kutya. Feje hosszú, szeme sötétbarna. Füle lelóg vagy ritkán csonkolják. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, fara vízszintes, mellkasa mély, hasa kissé felhúzott.
Kirobbanó energiájú és kiszámíthatatlan, a Törpe schnauzer sosem unatkozik. Minden játékban benne van, mégis nyugodtan és gyengéden is tud viselkedni, főként a gyerekek körében. Büszke és magabiztos, tudja, hogy a méret nem minden... Állandóan nyüzsgő természetét következetes neveléssel lehet kordában tartani.
Senki figyelmét nem kerülheti el
Jelleme nagyon sokban hasonlít az Óriás schnauzerére.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A kutyafajta kiválasztása nem könnyű feladat, mert a szakkönyvek sajnos általában pontatlanok, túlontúl is idealizáltan megírtak, befolyásolva a szerzők bizonyos fajta felé elkötelezettségétől. Hasonlóképpen járhatunk akkor is, ha egy tenyésztőtől kérünk tanácsot.
A Royal Canin kutatóinak munkáját elősegíti a tenyésztőkkel és állatorvosokkal való folyamatos együttműködés és saját tudományos megfigyeléseik. Szaktudásukat kiegészítik még a világ legkülönbözőbb részein élő tudósok és szakemberek ismereteivel.
Fejlesztések a megfelelő táplálás érdekében
1. Toto - a Terry névre hallgató kis kutya 1939-ben lopta be magát a rajongók szívébe, akkor, amikor ő játszotta a kutya szerepét az Óz, a nagy varázsló című filmben.
A kutya falánk állat; ha tetszés szerint etetik, akkor elhízik. Ennek az a viselkedéslélektani magyarázata, hogy a kutya őseinek táplálékfelvételét
A kutya falánk állat; ha tetszés szerint etetik, akkor elhízik. Ennek az a viselkedéslélektani magyarázata, hogy a kutya őseinek táplálékfelvételét felváltva irányította a élelembőség és az éhezés, olykor pedig az éhínség. Ennek nyomai manapság is fellelhetők a háziasított kutyában. ha nagy mennyiségű, ízletes eledelt adnak neki, az egészet befalja.Sajnos, a rosszul élelmezett állatszeretet egyebek között a táplálásban is megnyilvánul.
Szívszorongató történet a ködös Albionból: elválaszthatatlan kutyuspár járja az angol vidéket, Bonnie és Clyde, és soha nem válnak el. Clyde ugyanis vak és Bonnie vezeti bármerre is járjanak.
Állatvédők három hete találták meg a nem hétköznapi párost az angliai Norfolk közelében. Miután bevitték őket egy állatmenhelyre, csak akkor derült ki, hogy a két border collie elválaszthatatlan, nem távolodnak el egymástól. Hamarosan kiderült az ok: Clyde vak és Bonnie az ő vakvezető kutyája.
A PetsLove.hu egy új oldaláról mutatkozik be!!! Megalakítottuk a Budapesti állatmentők-et!!! Miután saját menhellyel nem rendelkezünk, így a környezetünkben lévő állatvédő szervezetek munkáját segítjük, legyen az állatmentés, rendezvényeken való részvétel, vagy bármilyen feladat, ami megkönnyíti áldozatos munkájukat.
Csatlakozz hozzánk Te is!!!
A szopornyica világszerte előforduló betegség, mely az állatok fiatalkori elhullásának egyik leggyakoribb oka. Magyarországon is régóta számontartott állategészségügyi probléma. Gyűlölt, veszélyes betegség, hiszen az elhullás mértéke jelentős, emellett a felgyógyult kutyáknál, az esetek jelentős részében idegrendszeri károsodást okoz. Enyhébb esetben az állat szaglását veszti, de akár bénulás is felléphet.
A vírus a Paramyxoviridae családba tartozik, az ember kanyaróját okozó vírussal is rokon.
Kedvenceink védelme érdekében március elsejei hatállyal módosult a sokat szapult állatvédelmi törvény. Sok az újdonság, de a fogadtatás egyelőre vegyesnek mondható: egyesek szerint nem elég határozott, mások szerint egyes pontjai teljesen feleslegesek.
A kormányrendelet szerint ezentúl tilos aranyhalat gömbakváriumban tartani. Egyes szakértők szerint ez az akváriumtípus nem megfelelő környezet, az ebben tartott halak könnyen depressziósak lehetnek, el is pusztulhatnak.
A mögöttünk álló kemény tél után biztosan sok gazdi gondolja úgy, hogy most végre biztos nyugta lesz neki és kutyájának, macskájának a bolháktól, kullancsoktól.
14 éve | PetsLove.hu - mi vagyunk Értük... | 0 hozzászólás
Egy rottweiler üldözte el azt a férfit, aki molesztálni kezdett egy nőt egy angliai parkban. Az ügyet vizsgáló bíró hősnek kiáltotta ki a kutyust.
Nagyon enyhe az idő, annak ellenére, hogy nyakunkon a tél. Nappal akár 10-15 fok is előfordult az utóbbi napokban-hetekben, ami ilyenkor elég szokatlan. Szinte majdnem tavasz van, félő, hogy feléled a természet. Ez az időjárás minket is megzavar, és sajnos nem tűntek el a rettegett kullancsok sem. |
Sokan hitetlenkedve néznek az állatorvosokra, akik folyamatosan figyelmeztetik a kutyatulajdonosokat a veszélyre. Megszoktuk, hogy novembertől már nem kell tartani tőlük, egészen márciusig.
kutya.hu |
Bármilyen kutyát is tartunk, legyen az rövidszőrű vagy hosszúszőrű, fajtatiszta vagy keverék, gondoljunk arra, hogy kedvencünk rendszeres ápolása elengedhetetlen feladatunk. |
Ha azt szeretnénk, hogy barátunk mindig jólápolt és egészséges legyen, a kiegyensúlyozott táplálás mellett fordítsunk nagy gondot a szőrzet ápolására és tisztántartására. Amellett, hogy a szőrtípusnak megfelelő időközönként kutyakozmetikába visszük kedvencünket, az alapvető higiénés műveleteket nekünk kell otthonunkban - ha szükséges, akár naponta - elvégeznünk.
Lassan itt a tavasz, ami kemény megpróbáltatások elé állítja a kutyatartókat. Már maga a tüzelés is elég hangos és látványos, a tüzelő szuka kutyák szomszédságában lakó bővérű kanok képesek egész éjjel nyüszíteni és a ház körül tanyázni, az ajtót kaparni, reggelig tartó hangversenyt rendezni. |
A kutyák első tüzelési időszakában (a kisasszonyok általában 7-10 hónapos korban válnak nagylánnyá) a nemkívánatos vemhesség elkerülése végett ajánlható a fokozott éberség a gazdák részéről, a séták időpontjainak és helyeinek gondos megválasztása (ne csúcsidőben és ne a legzsúfoltabb parkban), esetleg olyan szagközömbösítő spray használata, amely néhány órára elfedi az ivarzó szuka szagát.
Megkülönböztetünk óriás, közép és törpe schnauzert.
Származásuk szerint ősi német fajtáról beszélhetünk, amely már a XVI. századtól megtalálható egyes feljegyzésekben. Nevük az orrot, pofát jelentő német schnauze szóból ered. A többi fajtától jellegzetes, dús bajusza különbözteti meg.
Szőre rendszeres trimmelést igényel !munkakutyaként tartják számon addig Ausztráliában és Nagy- Britanniában a haszonkutyák csoportjába sorolják.
Sok közös tulajdonságuk mellett a különböző méretük miatt, természetes, hogy néhány eltérő tulajdonsággal is rendelkeznek.
A brit kormány kötelezné az ebtartókat, hogy mikrochipet ültessenek be kutyáik bőre alá. Emellett a kötelező állatbiztosítás bevezetésének gondolata sem áll távol a honatyáktól. A kutyatámadásokról szóló híreket, elhízott ebeket látva valóban indokoltnak tűnik a szigetországi törvények átdolgozása.
Alan Johnson belügyminiszter elmondta: az új rendeletek elsősorban a felelőtlen kutyatartók ellen irányulnak, akik megfélemlítés céljából tartanak veszélyessé váló ebeket.
Születésszabályozási programot indít márciustól a kutyák túlszaporodása ellen a Vigyél Haza Alapítvány a fővárosi ebrendészeti telepen. Az alapítvány minden olyan szuka kutya ivartalaníttatását átvállalja március hónapban, amelyet magánszemély közvetlenül a telepről fogad örökbe.
Az Illatos úti Ebrendészeti telepre minden évben több száz kutyakölyök kerül, mert a felelőtlen gazdik nem gondoltak bele, hogy a kutyájuk nem kívánt vemhessége, illetve a születő kölykök milyen nehéz helyzetbe tudják hozni őket, ha nem tudják vállalni azok felnevelését, olvasható a Vigyél Haza Alapítvány honlapján.
Kedden voltunk Tengelicen néhány más szervezettel együtt, akik hoztak el kutyát. Végül kettő kutyus és két alom kölyök is a Zöld Zebrához fognak tartozni. Íme egy kis írásos és képes beszámoló a mentésről...
Budapest — Több sebből vérző, összemarcangolt kutyákat mentettek ki a rendőrök egy illegális kutyaviadalról.A kiéheztetett ebekre vagyonokért fogadtak gazdáik, akik koszban, mocsokban tartották a szerencsétlen négylábúakat.
Régóta tudjuk, hogy a kutya- vagy macskasimogatás remek stresszoldó. De pontosan miért is? Japán kutatók ezt is kiokoskodták. Az Azabu egyetem szakemberei kutatni kezdték a jelenséget, és arra jutottak, hogy a kulcs egy hormon.
Konkrétan az oxitocin nevű hormonról van szó, ami jelentősen csökkenti a stresszt, hatásos a depresszió ellen, valamint a bizalom érzetét is erősíti. A japán egyetem munkatársai tudományos módszerekkel meghatározták, hogy kutyusunk dögönyözése közben jelentős mennyiségben szabadul fel agyunkban ez az anyag.
Vicces és megható: Három kismacskát szoptat a kutyamama, új megvilágításba helyezve ezzel a kutya-macska viszonyt.
Úgy tartják, a kutyák és a macskák között örök, és gyógyíthatatlan ellentét feszül. Nyilván van is alapja az efféle vélekedésnek, de akkor mit szóljunk ehhez a történethez?
Ha létezik is a fentebb emlegetett ősi rivalizálás, a képen látható kutyusnak elfelejtettek szólni róla. Ő ugyanis minden további nélkül magához vette a három elárvult kiscicát, és saját kölykeiként neveli őket.
Amerikában 10 millió kutya szenved a depresszió tüneteitől, és mint oly' sok esetben, a megoldást itt is a gyógyszeripartól várják. A tengerentúlon már elterjedt a kutyáknak gyártott kedélyjavító, de ezentúl a brit kutyatulajdonosok is hozzájuthatnak.
Banálisnak (vagy inkább feleslegesnek?) tűnhet egy ilyen gyógyszer kifejlesztése, de vizsgálatok szerint a kutyák 8 százalékára jellemző a kényszerbetegség. A Reconcile néven forgalomba hozott marhahús ízesítésű tabletta segíthet elviselni kedvencünknek a gazda távollétét, oldja a szeparációs szorongást, enyhíti a kényszerbetegségeket.
Minden csupa szőr! |
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás