Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Havonta néhány száz forintos ebadóval érné el a kormány, hogy minden kutyatulajdonos chipet ültessen kutyájába és ivartalanítsa is az állatot. Az állatkínzók büntetését is szigorítaná a kormány egy hétfőn bemutatott javaslata szerint. Betiltanák a kutyák fülének nyírását, a harcias halak izgatását, több - Magyarországon őshonos fajokat kiszorító - szőrmeállatot pedig egyszerűen leölnének. Összeszedtük, mit tervez a kormány a kisállatokkal.
Mennyi lesz az ebadó és kinek kell fizetnie?
Az amerikai Kutyaharapás Megelőzési Héten az Amerikai Gyermekgyógyászok Akadémiája (AAP), az Amerikai Plasztikai Sebészek Szövetsége (ASPS) és még két egészségügyi szervezet próbálta egyesült erővel felhívni a figyelmet a kérdésre.
Mivel a plasztikai sebészek gyakran látnak el kutyatámadásban megsérült betegeket, első kézből tudják, milyen szörnyű lehet a kutyaharapás.
|
|
Kutyája a fenekét a földön húzva szánkázik? Gyakran nyalogatja, harapdálja a faroktő környékét? Rettentő szagot áraszt? A jelenség hátterében a végbélmirigyek (bűzmirigyek) kóros állapota állhat. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kérje állatorvos segítségét!
A kutya e különleges, mirigyszerű szervei a háziasítás, evolúció során kissé elcsökevényesedtek, mint szag- és tájékozódási mirigyek részben elvesztették eredeti funkciójukat. Kutyáink ősei már messziről megérezték a szétszórt szagmintát, jelzéseik az információcserét szolgálták.
Általános önkormányzati ebadó, a kölyökkutyák kikötésének tiltása, az állatvédelmi bírság drasztikus emelése, a kutyák fülkorrekciós műtéteinek betiltása, valamint a veszélyesnek minősített ebek nem fajta, hanem viselkedés szerinti meghatározása -ezeket is talmazza az állatvédelmi törvény, illetve az egyes állatvédelmi tárgyú kormányrendeletek módosításának nyilvánosságra hozott tervezete.
A javaslat szerint - amely a kormany.hu oldalon érhető el - a jövőben az önkormányzatok évenkénti ebösszeírást végeznek.
Jelen törvény célja a tudatos és felelős állattartási kultúra erősítése, az ehhez szükséges szemléletváltás kialakítása az emberek köztudatában. A kormány fontosnak tartja, hogy csak azok tartsanak háziállatot, akik előre átgondolják, hogy képesek hosszú távon gondoskodni - anyagilag és erkölcsileg - kedvenceikről.
13 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Kutyakiállítások 2011. A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete országos rendezvényei. CAC és CACIB versenyek.
Időpont, nyitva tartás
2011. május 28. /szombat/ - 2011. május 29. /vasárnap/ | |||
|
|||
2011. június 5. /vasárnap/ | |||
|
|||
2011. június 11. /szombat/ - 2011. június 12. /vasárnap/ | |||
|
|||
2011. |
Leírás:
A (közép)schnauzer kicsinyített változata. Feje nyújtott, szeme sötét. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, fara izmos.
Végtagjai elöl és hátul is oszlopszerűek, párhuzamosan állnak. Fülét és farkát csonkolták, ma már többnyire természetesen hagyják a legfrissebb sztenderd szerint. Szőre kemény, drótszerű sűrű aljszőrrel. A testét trimmelik, fején szakállat és szemöldököt alakítanak ki.
Színe só-bors, fekete, fekete-ezüst, fehér. Tenyésztése színenként elkülönítve történik.
„A Természet a kutyákat és a macskákat ragadozónak alkotta meg, ezért, minden civilizációs hatás ellenére, az emésztőrendszerük változatlan maradt évszázadok soránzadok során.”
A biológiai szükségleteknek megfelelő étrend tükrözi a tápanyagoknak azt az összetételét és változatosságát, mellyel a ragadozó ősök találkozhattak természetes körülmények között. Mivel a kevés fizikai aktivitással járó életmód kedvenceinket is érinti, az ideális táplálék kevesebb kalóriát tartalmaz.
A kutyák gyakran esznek füvet. A viselkedésükre több magyarázat is van, ám a legelés pontos oka nem tisztázott.
A kutyák gyakran esznek füvet, a különös, többnyire macskáknál megszokott jelenségre több magyarázat is létezik.
![]() |
A fűevés pontos oka nem tisztázott |
Először is, az egykor vadon élő kutyák, és napjainkban a kutyák vadon élő rokonai, mint pl. farkas és a róka, megesznek minden állatot, amit elkapnak.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal az újjá éledő természetben számos olyan apró élőlény kezd lázasan tevékenykedni, amelyek társaságáról ember és állat egyaránt szívesen lemondana. A csapadékos időjárásnak köszönhető magas páratartalom és az emelkedő hőmérséklet ideális környezetet teremt a kullancsok számára.
Sűrűn előfordul, hogy mikor kisbaba születik a családba akkor a kutyánk a háttérbe szorul. Ebben a helyzetben házi kedvencünk ilyen-olyan praktikákkal megpróbálja felhívni magára a figyelmünket.
Bizony-bizony, sűrűn előfordul, hogy amikor kisbaba születik a családban, akkor kutyánk háttérbe szorul. Ebben a helyzetben házi kedvencünk ilyen-olyan praktikákkal megpróbálja felhívni a figyelmünket, arra hogy észrevegyük végre, és foglalkozzunk vele is.
A lakásban élő kutyák gyakran okoznak bosszúságot gazdáiknak és a vendégeknek a kontrollproblémának tekintett helytelen üdvözlési szokásaikkal. Főleg nagyobb méretű kutyáknál zavaró a dolog, olyannyira, hogy a gazdik a nyugalmuk érdekében gyakran kizárják kedvenceiket a lakásból.
Amikor a kutyák egymással találkoznak, az üdvözlést a fejük összeérintésével végzik (vagy az egyik kutya feje érintkezik a másik farával), tehát ezen testrészein ugyanazon a szinten vannak.
Mi az a Lyme-kór?
A Lyme-kór egy jellegzetes alakú baktérium a Borrelia burgdorferi okozza kutyákban és emberben egyaránt. A kórokozót a fertőzött kullancsok hordozzák , és azok csípésével jut be a szervezetbe, ahol a véráram segítségével szétszóródik, és főként az ízületekben huzamosabb ideig megtelepszik. A betegség emberre is veszélyes, a fertőződés ebben az esetben is kullancscsípés útján következik be, a kutyától közvetlenül nem lehet elkapni. Azonban a kutyáknak szerepük lehet az ember fertőződésében azáltal, hogy a kullancsokat bundájukban hazaviszik a sétáról, így azok az ember közelébe juthatnak.
Náluk a védekezés kiemelt fontosságú, elsődlegesen a Babesia canis által okozott, kutyás körökben csak „kullancsfertőzés”-ként emlegetett súlyos fertőzés, a babesiosis miatt.
A védekezésre elsősorban a nyakörvek, és a nyakba csöppentős készítmények, a spot-onok váltak be legjobban. Nyakörvek közül tapasztalataim szerint az egyik leghatékonyabb a Preventic (Virbac) nyakörv. Magas hatásfokú, 4 hónapos védelmet ad. Elég erős mentolos illattal próbálják elnyomni a gyógyszerszagot, az első hónapokban több, később kevesebb sikerrel.
Figyeljünk kutyánk változó táplálkozási igényeire!
Próbáltál már valaha kemény ételt adni egy idős embernek? Vagy sárgarépapürét egy tizenévesnek? Valószínűleg nem, de hasonló hibákat könnyen véthetünk kedvenceink etetésekor.
Akárcsak az embereknek, az állatoknak is különböző étrendre van szükségük a különböző életszakaszokban, bár sajnos ezeket az életszakaszokat náluk sokkal nehezebb elkülöníteni egymástól. Mivel pedig az állat nem határozhatja meg, hogy mit és mikor egyen, a gazda felelőssége, hogy megtanulja felismerni a különböző életszakaszokat és eseményeket, és ezeknek megfelelően gondozza és etesse kedvencét.
Leírás:
Eredete: Német fajta. Őse a (közép)schnauzer, dog és flandriai pásztorkutyák bekeresztezésével. Eredeti neve: Riesenschnauzer Tulajdonságai: Kiegyensúlyozott természetű, bátor, harcias, éber, gazdájához nagyon ragaszkodik. Alkalmazása: Manapság kiváló munka és sportkutya. FCI száma: 181 Profil: sportkutya Marmagasság: kan 65-70 cm, szuka 60-65 cm Testtömeg: 35-50 kg Alomszám: 8-10 kölyök Várható élettartam: 12-14 év
K icsi, erős, barátságos, megbízható
A schnauzer Németországból származik, nevét a német "schnauze" (pofa) és "schnauzbart" (bajusz) szavakból kapta. Ahogy neve is sugallja, a Schnauzer jellegzetessége dús pofaszőrzete.
Messze legnépszerűbb alfaja a törpeschnauzer. Farmokon használható kutyaként tenyésztették ki, elsősorban patkányvadászatra használták. Természetében egyesül az élénkség, a megbízhatóság, az erő, a kitartás és az életerő. Barátságos a felnőttekkel és a gyerekekkel egyaránt, ugyanakkor kiváló őrző- és jelzőkutya, és remek társ.
A tavaszi melegebb idő beköszöntével egyre nagyobb lesz az esély, hogy kutyánkat megtalálja a bolha és a kullancs. A kullancs komoly fenyegetést jelenthet, ha nem vagyunk elég figyelmesek és gondosak. Magyarország nagyon fertőzött a kullancs előfordulását tekintve, ezért nagyon kell óvnunk kis kedvenceinket.
A kullancsoknak sokféle változata létezik, ezekből csak kevés a fertőző, de sűrű jelenlétük miatt mégis veszélyt jelentenek. Ma már nem csak a párás aljnövényzetben, erdők-rétek találkozásánál élnek, megtalálhatók a városi parkokban is, sőt a kertvárosokban még otthon az udvarban a fűben is!
A kötőhártya-gyulladás
A kötőhártya-gyulladás a kutyák leggyakoribb szembetegsége. Ha a gyulladás során termelődött váladék savós, könnyszerű vagy nyálkás, akkor kötőhártya-hurutról, egyéb esetekben kötőhártya-gyulladásról beszélünk. Leggyakoribb formái a következők:
Heveny kötőhártya-hurut:
Okai között szerepelhetnek szembe került idegen testek, a szemhéj hibás befordulása, a szemhéj hibás kifordulása, a szemhéj pillaszőreinek szabálytalan állása, mint mechanikai okok, kémiai anyagok (pl.
Kutyáink körében az egyik leggyakrabban előforduló ízületi bántalom – amely a gazdák által is jól ismert –, a csípőízületi diszplázia. Általában nagyobb testű kutyafajtákban jelentkezik (pl. németjuhász, labrador, rottweiler, masztiffok, stb.), de kisebb fajtáknál is találkozunk a betegséggel (vizslák, pumi…).
A betegséget a medencén, a csípőízület vápájának és a combcsont fejének deformáltsága, illetve degenerációja jellemzi. Főleg genetikai eredetű, de a növekedés időszakában a adott étel minősége, összetétele jelentősen befolyásolja a betegség kifejlődését, illetve annak mértékét.
A schnauzer
A kutyafajta rajongói szerint – kutya, emberi aggyal. Nagyon gyorsan tanul, élénk és éber. Remekül megállja a helyét mint házőrző kutya: a barátokat, ismerősöket kedvesen fogadja, de az idegeneket elriasztja erős hangjával, határozott fellépésével, megjelenésével. A kutyás sportok többségében sem vall szégyent: remek társ például lehet agility-hez vagy engedelmességi gyakorlatokhoz. Nevelése, képzése során következetességgel, de nem túl szigorú bánásmóddal lehet a legkönnyebben célt érni.
Előfordult már veled, hogy hazaérkezvén tapasztaltad, hogy kedvenc virágágyásod bizony már a múlté? Netán a kutyád volt a bűnős? Ne aggódj, segítünk a problémán. |
A kutyák szeretnek ásni. Elássák a csontokat, hűsítő árkot ásnak maguknak, amibe belefekhetnek, vagy csak egyszerűen jól érzik magukat. Leköti a figyelmüket, pompás tevékenység számukra. , sok-sok munka, mely újból széppé varázsolja azt. És utána mi következik? Új pompás időtöltés a kutya számára, azaz újabb gödrök.
A kutyámnak valóban szükséges védőgallért viselnie a műtétje után?
A védőgallér alkalmazására szinte minden kutya esetében szükség van a műtétek után. A kutyák természetes ösztöne, hogy nyalogatják a sebeiket. Ez egy elfertőződött, harapott seb esetén nagyon célszerű is volt, ugyanis a kutya így tisztogatta meg azt. Azonban a műtéti sebet steril körülmények között varrja össze az állatorvos, így a kutya a nyalogatással csak elnyújtja a gyógyulás idejét és akár be is fertőzheti a sebet a nyálában lévő baktériumokkal, illetve akár egy-egy varratot ki is rághat.
Gyakori probléma, hogy az állatorvos által felírt gyógyszerek alkalmazása nehézségekbe ütközik, mivel kedvenceink az esetek többségében ellenállnak mindenféle kezelésnek. Tájékoztatónkban néhány tippet szeretnénk adni a különféle gyógyszerek beadásának megkönnyítésére.
Tablettabeadás:
Ennek legegyszerűbb módja, ha a tablettát vagy kapszulát egy kis jutalomfalatba rejti. Olyan falatkát válasszon, amit a kutya egyben, rágás nélkül le tud nyelni. Sok kutya észreveszi, és kiköpi a tablettát tartalmazó falatkát, vagy csak a gyógyszert.
Miért olyan fontos, hogy kutyámat és macskámat rendszeresen féregtelenítsem?
Még a jó higiéniás körülmények között tartott kutyák és macskák is bármilyen orsó-, kampós- vagy galandféreggel megfertőződhetnek. A parazitafertőzés nem csak az állat egészségi állapotára nézve hátrányos, de emberi megbetegedés forrása is lehet. (állatról emberre terjedő fertőzés, zoonózis) Ez indokolja, hogy – különösen közvetlen emberi környezetben tartott állatok esetében – rendszeres, megelőző jellegű féregtelenítési programot alakítsunk ki.
A kölyökkor a legkritikusabb időszak a kutyák életében. Amit ebben a korban elmulasztunk, az kihat a kutya a életére, viselkedésére egész életében. Egy jól szocializált kutya könnyen alkalmazkodik minden élethelyzethez és kellemes társaságunk lesz élete során. Nem fél és nem reagál semmire kiszámíthatalanul, agresszíven amivel a mindennapi életben találkozik.
Ezzel szemben a nem megfelelően szocializált kutya nem megbízható, gyakran éppen félelemből fakadóan harap meg valakit.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás