Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Fajtajellemző: házőrző, őrző-védő kutya.
Marmagasság: 45-50 cm.
Testtömeg: 15-18 kg.
Táplálékigény: 1200 g/nap.
Alomszám: 5-6 kiskutya.
Várható élettartam: 10-14 év.
Leírása: Közepes termetű, zömök kutya. Feje hosszú, szeme sötétbarna. Fülét hegyesre csonkolják, feláll. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, fara vízszintes, mellkasa mély, hasa kissé felhúzott. Végtagjai oszlopszerűek, párhuzamosak.
A kutyák ápolási igénye fajtáról fajtára változik, de az alapok azonosak. A walesi corgiknak és más rövid szőrű fajtáknak sűrű szőrréteg simul közvetlenül a bőrre, ami jól szigetel és vízálló is.
E réteg felett van még egy vastag, egyenes szálú szőrszálakból álló réteg is, amit nem kell rendszeresen kezelni, mint sok más fajtáét, viszont elég gyakran hullik, amitől a gazda és a lakás is tele lesz szőrszállal. Ha naponta keféljük a szőrét, ez elkerülhető.
|
|
A Nature Communications című szakmai folyóiratban megjelent tanulmány szerzői feltárták, hogy a háziasított kutyák agya és emésztőszervrendszere sok szempontból hasonlóképpen alakult, mint az emberé. Meglátásuk szerint a közös környezet is hatást gyakorolt mindkét faj evolúciójára azóta, hogy az ember több tízezer évvel ezelőtt megszelídítette a farkast, és barátjává fogadta.
Éppen egy éve szigorította meg az önkormányzat az állattartási rendeletét, amely különösen a családi házas övezetben gazdálkodási céllal tartott állatok számát érintette. A városi képviselő-testület elé most pénteken azonban egy új rendelettervezet kerül. Egy tavaly életbe lépett felsőbb jogszabály ugyanis kimondja: "Mezőgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható." Ezért az új városi rendeletből kikerül az erre vonatkozó tiltás, azaz elviekben újra lehet például disznót, kacsát, lovat tartani.
Ennek három oka lehet.
A kiskutyák olyanok, mint a kisgyerekek. Mindent szeretnének megismerni, ezt pedig úgy teszik, hogy mindent a szájukba vesznek, nyalogatnak, rágcsálnak.
A kiskutyáknál a fogváltás időszaka 4-6 hónapos korra tehető, ilyenkor a fogínyük viszket, s miáltal megvakarni nem tudják, a viszketést rágással próbálják mulasztani.
A kutyák ragadozó állatok, a vadászat a vérükben van. Amikor a kölyökkutya növekszik, akkor társak hiányában mire vadászhatna, ha nem a környezetére?
A kutya nemcsak az ember legjobb barátja, hanem egy új kutatás szerint az evolúcióban is hűséges társa volt az évezredek során: a két faj közötti kapcsolat befolyással volt genetikai fejlődésükre.
A háziasított kutyák agya és emésztőrendszere sok szempontból, mint az emberé – írja a Nature Communications című szakmai folyóiratban megjelent tanulmány. A szerzők meglátása szerint a közös környezet is hatást gyakorolt mindkét faj evolúciójára azóta, hogy az ember több tízezer évvel ezelőtt megszelídítette a farkast, és barátjává fogadta.
Hozzávalók:
5 csésze liszt
2 csésze kukoricadara
2 csésze tej
2 tojás
1 1/2 csésze zsír/darált tepertő/ apró kockára vágott szalonna/ reszelt sajt
pici só
http://mindenunk-a-kutya.5mp.eu/web.php?a=mindenunk-a-kutya&o=XlpfoZKAJN
11 éve | Pisch Magdolna | 0 hozzászólás
Napjainkban a köztudatban egyre felkapottabb téma a bőr-, valamint a szívférgesség. Az állatorvosi gyakorlatban sajnos már régóta nem ismeretlen ez a témakör, jelenleg több kutatás is folyik ezzel kapcsolatban.
Magyarországon eddig szerencsésnek mondhattuk magunkat, amiért nem kellett részletesen foglalkoznunk a problémával. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján azonban kimondható, hogy mindkét betegség jelen van hazánkban, ezért itt az ideje, hogy a gazdik egy átfogó képek kapjanak ezek veszélyeiről, és felhívjuk a figyelmet a védekezés lehetőségeire és fontosságára.
Mi az a Cushing-kór?
A betegség orvosi elnevezése a hiperadrenokorticizmus.
A betegség alapvetően a mellékvesekéreg glükokortikoid hormonok kóros és krónikus felszaporodását jelenti. Egészséges kutyában az agyalapi mirigy termeli az ún. ACTH nevű hormont, ami a mellékvesekéreg glükokortikoid nevű szteroid hormonjának termelését indukálja. A glükokortikoid a szervezet számos szervrendszerének funkciójára hat.
Ha valami történik az agyalapi miriggyel vagy a mellékvesével, és túl sok glükokortikoid termelődik, kifejlődik a Cushing-kór.
Nem véletlen a mondás, hogy a kutya az ember legjobb barátja. Megfelelő gondoskodás esetén ugyanis rengeteg pozitív élménnyel gazdagíthatjátok egymást. Ám az idilli képhez elengedhetetlen, hogy törekedj bizonyos hibák elkerülésére...
1. Hagyni, hogy ő sétáltasson
Egyik kutyus sem született úgy, hogy „gyárilag” tudta volna, miként illendő sétálni egy emberrel. Nevelés és lelki alkat kérdése, hogy kedvenced milyen gyorsan sajátítja el az alapokat – amennyiben ez nem történik meg, mindkettőtöket veszélybe sodorhat.
Közeledik a vakáció ideje. Előkerülnek a szekrény mélyéből a nyár nélkülözhetetlen kellékei, a napernyők, nyugágyak, napozókrémek stb. És mint minden évben, újra felmerül a kérdés - és a kutyát hova tegyük? |
Vigyük vagy ne vigyük? - avagy érvek és ellenérvek a közös nyaralásról
Vigyük, mert: a városban lakó kutyának is szüksége van friss levegőre,
mindenkinek örömet okoz a felhőtlen együttlét, a vakáció alatt vele is többet tudunk foglalkozni
Mint egy gyerek:
Legalább annyi odafigyelést, törődést igényel, napirendjéhez ő is ragaszkodik, készüljünk fel, hogy mindenhova nem vihetjük magunkkal, a felügyelet megszervezésével már indulás előtt számolnunk kell, vannak a melegre fokozottabban érzékeny kutyák, hosszúszőrűeknek a szőr ápolása még inkább elengedhetetlen ilyenkor, a rövidszőrűek jobban ki vannak téve a nap káros hatásainak,
Mit tegyünk ebünk "bőröndjébe"?
Számos olyan kutyabetegség van, amelynek a kezelésekor a kozmetikus nagyon hasznosan tudja elősegíteni az állatorvos munkáját és ezáltal a kutya gyógyulását. Elsőként a különböző bőrbetegségeket említhetjük. A kutyáknál gyakran előfordulnak baktériumok okozta gennyes bőrbetegségek, bőrgombásodás, bolhásság, rühösség, szőrtüszőatkakór, esetleg kullancsosság.
A parazitás bőrbántalmak kórokozói lehetnek még szőrtetvek, vérszívó tetvek, esetleg nyáron legyek is.
A bélférgességről
Kutyáink és macskáink egyik leggyakoribb egészségügyi problémája a parazitás fertőzöttség: legyen az bélférgesség, bolhásság, kullancsosság, vagy különféle vérben élősködő paraziták okozta bántalom. Ezek sok esetben csak kellemetlenséget okoznak az állatnak - embernek egyaránt, sokszor azonban emberre is veszélyt jelenthetnek. Ezeket az állatról emberre terjedő betegségeket nevezzük zoonózisnak, még pontosabban zooantroponózisnak
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás