Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
A szőrzet ápolása
A rendszeres fésülés és kefélés elengedhetetlenül fontos a bozontos, illetve hosszabb szőrű kutyák esetében (pl.: bobtail, szetter, spániel) is. A hosszabb, selymesebb szőrű fajtáknál ne használjuk durva sörtéjű vagy drótfogú kefét mert tépi a szőrt.
Van néhány dupla bundájú fajta (német juhász, collie stb.), ahol durvább hosszú szőrzet fedi a sűrű, finom szálú aljszőrzetet. Naponta tisztítsuk kefével az ilyen kutya szőrét, a bőrtől kifelé haladva, mert az elhalt szőrök az aljszőrzet közé tapadnak és nagyon gyorsan gubancolódnak.
Ez a viselkedés, melyet dörgölőzésnek is neveznek, teljesen normális, és gyakran fordul elő a kutyakölykök játékában. Előfordulhat idősebb kutyáknál is, és bár náluk ez teljesen normális, az emberek általában kifogásolják. A kanok és szukák egyaránt produkálhatják ezt a viselkedést. Dörgölőzhetnek más kutyákhoz, emberekhez vagy élettelen tárgyakhoz is.
A legtöbb esetben nem szexuális viselkedésről van szó, hanem figyelemfelkeltésről, lévén ez az egyik módja annak, hogy a szorongástól megszabaduljanak, megnyugodjanak vagy megjutalmazzák önmagukat.
|
|
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
A kutya minden pillanatban kíváncsiságának vagy falánkságának áldozatává válhat.
A mennyiben nagyobb adag mérgező anyag egyszeri felvételének hatására következett be a mérgezés, vagy egy hosszabb ideig tartó folyamat eredménye, a védekező rendszer túlterhelődik, és olyan jellegzetes tünetek jelentkezhetnek, mint
A korosodó kutya lábremegése hátterében lehet ugyan neurológia probléma, de ez ebben a korban már ritkán elsődleges. A lábremegést az etetéshez illetve aktivitáshoz kapcsolva kell megfigyelni.
Miért alakul ki az idős kutya lábremegése?
Amennyiben rendszeresen az etetést követően jelentkezik a "rosszullét", érdemes a vérnyomást ellenőrizni (a vérnyomás emelkedését leggyakrabban idült veseelégtelenség okozhatja). A magas vérnyomás eredményezheti olyan erek (shöntök) megnyílását a májban, vagy a májat ellátó erek között, amelyek régóta megvannak ugyan (fejlődési rendellenességként), de eddig nem okoztak tüneteket.
Mire kell figyelni?
Furcsának tűnhet, de az egyik legtöbb időt igénybe vevő feladat megtanítása egy kutya számára az a gazdi mellett való sétálás. Ennek oka, hogy egy gyalogos átlagtempója a kutya számára olyan, mint számukra egy idős ember közlekedési sebessége: kényelmetlen vánszorgás, amire kényszeríteni kell magunkat. Ez az oka annak is, hogy a kutyának minden sétálás alkalmával lehetőséget kell adni futásra - ehhez jó módszer a játék, vagy ha mi is a kutyánkkal együtt futunk.
Győrújbaráttól megközelítően másfél kilométerre, Tényő felé haladva találhatjuk meg, a közel két hektáron elterülő EbLand Kutyapanziót.
Az intézmény nem mindennapi szolgáltatásairól, Albecker Dórát, a panzió tulajdonosát kérdeztük.
- 2007. augusztus 20.-án nyitottuk meg az Ebland Kutyapanziót, tettük ezt azért, mert amikor komolyabban kezdtem kutyákkal foglalkozni, rájöttem, hogy sok gazdinak komoly gondot okoz, kedvencének ideiglenes elhelyezése, egy-egy utazás, vagy hosszabb- rövidebb idejű távollét ideje alatt.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A kutyakölykök anyai (maternalis) védettsége (amit az anyatejjel szereznek meg) a fertőző betegségekkel szemben 8-10 hetes korban megszűnik. Ettől kezdve ők védtelenek a kutyák fertőző betegségeivel szemben. Ezért szoktuk 8 hetes kor körül elkezdeni a védőoltásukat (és azért, mert korábban a maternális immunitás akadályozza a védőoltások hatásának kialakulását).
Az öregedés a születéssel kezdődő sokrétű folyamat. Elsőként a gazdi segíthet sokat a idősödő kutyáján azzal, hogy a 7. életévétől a táplálékában felére csökkenti a hús arányát, és más fehérjével ellensúlyozza azt, például különféle tejtermékekkel (túró, joghurt, sajt) és néha tojással.
Az egészséges kutya panaszmentes és vidám. Szemei tiszták, élénkek és kíváncsiak. A környezetben bekövetkezett minden változást azonnal észlel és feldolgoz.
13 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
A kutya tartása nagyszerű módja annak, hogy felelősségre tanítsuk gyerekeinket, és szülőként talán ez a legfontosabb feladatunk.
Szőrös, nyálas, mindent megrág, gyakran kell sétáltatni, mégis imádják őket. Ezek a fő jellemzői egy kölyökkutyusnak. Emellett ezek az első kifogások is, amiket a szülők mondanak, mikor gyermekük a kis házi kedvencért könyörög.
A kertes házban élőknek valamivel könnyebb dolguk van, hiszen a szabadban nem okozhatnak nagy kárt a kiskutyák, és a megfelelő mozgástér is biztosított számukra. Egy kisebb lakás tulajdonosa számára azonban egy kölyök eb is komoly fejfájást okozhat.
Fontos, hogy álltaink kozmetikai ellátásáról télen is gondoskodjunk! Hisz ekkor is nő a körmük, begyűlik a bűzmirigyük, koszos lesz a fülük, megnő a fülszőrük ami gyulladáshoz vezethet. Télen sokkal könnyebben koszosak lesznek, és a talpszőrükön sokkal több koszt behoznak a lakásba, arról nem is beszélve hogy a szőrbe fagyott jég fájdalmat is okozhat!A fenekükön hosszúra hagyott szőr gondot okozhat széklet ürítéskor. A fésülésre is nagy gondot kell fordítani hisz minél hosszabb a szőr, annál könnyebben csomósodik.
Manapság úton- útfélen kutyás hirdetésekbe botlik az ember: ingyen elvihetőkről, díjnyertes szülők kölykeiről, különböző kennelek kiskutyáiról, és nem utolsó sorban a menhelyi gazdát kereső állatokról. |
Valóban szükség van ennyi kutyára? Ha körülnézünk, hogy hány menhely létezik ma Magyarországon, hány kutyát kénytelenek összezsúfolni egyre kisebb helyekre, és hány kutyát tesznek ki, ajándékoznak el egykori gazdák, akkor be kell, hogy lássuk, hogy nincs.
A kutyák napi mozgásigényének köszönhetően a gazdáik többet és gyorsabban sétálnak, valamint jóval hajlamosabbak a rendszeres testmozgással együtt járó aktív életmódra - állítják szakemberek a témában született felmérések és tanulmányok eredményeire támaszkodva.
A kutyatulajdonosok rendszeres heti sétáinak mintegy kétharmadáért a kutyák a "felelősek" - derült ki egy több mint 1011 felnőtt megkérdezésével készített felmérésből, amely az állateledeleket gyártó Mars Petcare vállalat megbízásából készült.
A tápokat gyártó cégek már régóta igyekeznek az öregedési folyamatokat lelassító, az öregedő kutya igényének egyre inkább megfelelő táplálékot összeállítani, új, hatásos kiegészítő hatóanyagokat csempészni a speciális tápjaikba.
A gyakori időskori elhízás kapcsán kezdtek egyre intenzívebben a súlykontrollal foglakozni, felismerve annak veszélyeit a mozgászavar kialakulásában. Megjelentek az ízületi porc védelmét és táplálását szolgáló tápanyagkiegészítők is az eledelekben is.
Ellentétben a vadon élő állatokkal és a háziállatok többségével, viszont hasonlóan az emberhez, a kutyák nagy része megéli az idős, sőt, sok esetben az igen idős kort is, hiszen az ember mellett a nyugati társadalmakban a kutyák zöme társként, barátként, illetve családtagként él.
A hosszú életkor a négylábúak szempontjából is szerencsés, de természetesen ennek a gazdák is nagyon örülnek, hiszen tovább élvezhetik kedvencük társaságát, barátságát.
Szép, de veszélyes |
Egy csokor vágott virág, a friss rózsa és a tulipán nagyon szépen mutat a vázában, ám egyes virágok veszélyt jelentenek a kutyák és macskák életére!
Olvasónk kérdezte, miért vonyítanak négylábú társaink ha szirénát hallanak, egyszerűnek tűnő kérdésére azonban nem egyszerű a válasz.
Szerkesztőségünkbe a következő levél érkezett: „Lenne egy észrevételem azzal kapcsolatban, hogy megtudnák nekem mondani vagy az olvasóknak a házőrzőink miért vonyítanak ha meghallják a mentőautó szirénáját! Egyszerűen csak érdekelne a HIPOTÉZIS és a jó öreg miértre a válasz. ”
Nos a kérdés jó pár éve foglalkoztatja a kutatókat is, akik egyrészt arra a következtetésre jutottak, hogy a kutyák vonyítása valószínűleg a háziasítás előtti farkas mivoltuk öröksége, vagy csupán ez is egyfajta kommunikáció, ami a társkeresést segíti.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás