Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Ausztrál állatvédők meglehetősen szokatlan, de a jelek szerint kétségkívül hatásos módszert alkalmaznak egy kihalástól fenyegetett pingvinfajta megmentésére, kutyákkal védik a kis állatokat a rájuk leső ragadozóktól.
Mint Ian Fitzgibbons, a kísérleti program vezetője hétfőn közölte, a maremma-abruzzói juhászkutyák családjukba "fogadták" az Ausztrália déli tengerpartja közelében, a Middle-szigeten élő pingvineket, és megvédik őket a rókáktól és egyéb ragadozóktól.
Leírás:
Közepes termetű, inkább zömök és izmos kutya. Feje nyújtott, szeme sötét. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, hasa kissé felhúzott. Végtagjai párhuzamosak. Fülét és farkát régen csonkolták, ma már természetesen hagyják az érvényes standard szerint.
Szőre szálkás, kemény, sűrű aljszőrrel. Testét trimmelik,fején szakállt, bajuszt és szemöldököt alakítanak ki.
Színe só-bors és fekete.
Eredete: Német fajta. A délnémet parasztudvarok mindenes munkakutyáiból alakult ki.
|
|
A vemhesség első felében a hatóanyag-és energiaszükséglet nem sokkal nagyobb, mint az életfenntartás szükséglete, ellenben a szukák étvágya megnő, és a bekövetkezett hormonális változások következtében a tápanyagok hasznosulása a szervezetben sokkal jobb lesz.
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A menhelyről befogadott kutyának nem ismerjük az esetleg nehéz múltját, addigi életének körülményeit, és lehet, hogy nem lesz egyszerű a beilleszkedés. Amikor befogadunk egy kutyát, az első és legfontosabb dolog megértetni vele, hogy mostantól ez lesz az otthona.
Egyre gyakrabban merülnek fel "szavatossági" kérdések: legtöbbször importból származó tenyészállatoknál fordulnak elő a fogváltás után felszínre kerülő hiányosságok. Azonban tudnunk kell, hogy nem minden fogfejlődési rendellenesség veleszületett!
Határozott lépésre szánta el magát West Hollywood vezetése. A kaliforniai város állatkereskedéseiben ezentúl kizárólag állatmenhelyekről és állatotthonokból származó négylábúakat kínálhatnak megvételre
A határozattal a városi tanács az állatvédők azon követelésének engedett teret, hogy tegyenek valamit a kutyák és macskák tömegtenyészetekben történő, állatkínzó nevelése ellen. A kisváros részéről nem ez az első jelzése az állatvédőkkel való együttműködésnek.
Haiti szomorú története az egész világot megrendítette, de szerencsére jó hírek is érkeztek a Port-Au-Prince-ből. Egy border collie hat nappal a tragédia után menekített ki egy kislányt a romok alól.
Blaze, a nyolc esztendős border collie Palm Beachben él, hivatását tekintve mentőkutya. Rohammentős gazdájával, Steve Driscollal éppen egy önkéntesekből álló csoport tagjaként kutattak túlélők után a földrengés által romba döntött haiti fővárosban, mikor az érzékeny orrú kutyus megtalálta a kétéves kislányt.
A gazdáik figyelmetlensége, avagy felelőtlensége miatt túl sokat esznek és keveset mozognak az szigetország kutyái. A Daily Telegraph információi szerint ma már közel minden harmadik kutya túlsúlytól szenved az Egyesült Királyságban.
A People's Dispensary of Sick Animals nevű civil állatvédő szervezet (PDSA) tavaly összesen nyolcezer kutyát vizsgált meg. A kapott adatok azt sugallják, hogy Nagy-Britanniában jelenleg mintegy három és fél millió elhízott kutya élhet.
14 éve | PetsLove.hu - mi vagyunk Értük... | 0 hozzászólás
Ma egy meglehetősen gyakori és jelentős problémáról lesz szó, ami csak a nőstény kutyákat érinti és az a szukák méhgyulladása. De mivel hozzávetőlegesen azonos arányban tartanak az emberek kan és szuka kutyát, így sokakat érinthet a probléma. Az első kérdésem beszélgető partneremhez, hogy mi a lényege és jelentősége ennek a betegségnek?
Az ételek által kiváltott allergiák szerencsére elég ritkák, ezek nem szezonális, vakarózással járó bőrgyulladást okoznak. Tápallergiára gyanakodhatunk gyógyszeres kezelésre nem javuló, ismeretlen eredetű, viszketéssel járó bőrgyulladás vagy hosszú ideig tartó hasmenés, esetleg hányás esetén.
Ezekben az esetekben a kutyák a táplálék egyes alkotóira túlérzékenységet mutatnak. Általában a fehérjékre. Számos esetben az allergiát kiváltó táplálékot két évnél is régebben fogyasztja az állat, de az esetek döntő többségében még fiatal korban jelentkezik a kórkép.
Fokozott érzékenység esetén úgynevezett inhalációs, vagyis belégzési allergének hatására is bekövetkezhet allergiás reakció. A tünetek rendszerint az arc, a hónalj és a lágyék dörzsölése, a végtagok rágcsálása, a külső hallójárat gyulladása, bizonyos esetekben kétoldali könnyfolyás és tüsszögés formájában jelentkeznek.
Az inhalációs allergia leggyakrabban 1–3 éves korban mutatkozik először. Ahhoz, hogy a betegség kezelhető legyen, először meg kell határozni a kiváltó okot, vagyis hogy melyik allergén váltotta ki a tüneteket.
A legutóbbi felmérések szerint az allergia a hatodik leggyakoribb betegségünk. Sajnos házikedvenceink sem mentesek e problémától. Kutyáknál is nagyon gyakoriak a különböző allergiák által kiváltott, viszketéssel járó bőrgyulladások. Ezt többnyire bolha okozza, de az úgynevezett belégzési allergiákra is sűrűn akad példa, és az ételallergia sem ritka. A bakteriális eredetű, vagy gyógyszerek miatt bekövetkező allergiás reakciók szerencsére kevésbé gyakoriak.
Az őssejtekkel kapcsolatban még mindig számtalan kérdés vár megválaszolásra, a támogatók és az ellenzők vélhetően sokáig párbajoznak még az igazukat bizonygatva, de lassan-lassan meg kell barátkozni a gondolattal, hogy az őssejtkezelés létezik - a tengerentúlon már házikedvenceken is alkalmazzák.
Az Egyesült Államokban már eddig is több ezer háziállat, főleg kutya és ló kapott őssejtterápiát. Elsősorban krónikus ízületi gyulladásban szenvedő állatok esetében használják a kezelést, annak ellenére, hogy nincs még egyértelmű bizonyíték az eljárás hatékonyságára.
Katijnga örökbe fogadta Shakirát - a hír különlegessége az, hogy előbbi egy kutya, az utóbbi pedig egy afrikai vadmacska. Igen, egy kutya egy szervált fogadott örökbe kölykei mellé Németországban. A különleges állatcsalád békében és boldogságban él egymással. A vadmacska egy München melletti állatkertből való, anyja eldobta magától, testvérei pedig mind elpusztultak.
A mindössze 14 napos szervál Roland Adam kezei közé került, aki gondos "pótanyaként" minden nap két órát töltött azzal, hogy etesse az akkor még mindössze 1 kilós jószágot.
Hozzánk, gazdikhoz hasonlóan a a kutyáknak is kiegyensúlyozott étrendre van szükségük. A jó kutyaeledelnek tartalmaznia kell a legfontosabb tápanyagokat, fehérjét, zsírt, szénhidrátokat, vitaminokat és ásványi anyagokat nemcsak megfelelő mennyiségben, de a megfelelő arányban is.
A kutyák táplálékigényét az életkoruk, az életmódjuk és az egészségi állapotuk szabja meg. A kölykök a fejlődéshez sok tápanyagot, főként fehérjét igényelnek, de ugyanez a
fehérjeadag felnőtt korban már kerülendő, mert túlterheli a veséket.
Ugyan hivatalosan nem létezik ez a cím, de az Ausztriában élő Betsynek nem hivatalosan mindenképpen kioszthatjuk: a border collie ugyanis több mint 340 szót képes megérteni.
Betsy rendkívüli képességei úgy lettek ismertek, hogy a gazdája jelentkezett a National Geographic magazin felhívására, amelyben intelligens állatokat kerestek kutatási célból.
A kutatók két kutyát választottak ki a jelentkezők közül, Betsy mellett egy másik, ugyancsak border collie-t, és mindkettőjük értelmi teljesítménye felülmúlta az addigi rekorderét, egy Rico nevű ebet, amely 200 szóval tartotta csúcsot.
Nem, nem nőtt két nyelv az említett eb szájába, viszont mivel kizárólag lengyel vezényszavakra volt hajlandó reagálni, egy oldhami menhelyen tartottak neki egy gyorstalpaló angol tanfolyamot.
Mikor Cent, a border collie egy Manchesterhez közeli menhelyre került, a gondozók eleinte azt hitték, hogy süket, annyira látványosan figyelmen kívül hagyta a vezényszavaikat. Mikor aztán belenéztek a kutya háttérdokumentációjába, látták, hogy egy lengyel családé volt, ezért valószínűleg nem érti az angol parancsszavakat.
Anglia kedvence, a westie
Az ölebekről szóló rovatunkat egy újabb terrier fajta, a West Highland Terrier - közismertebb nevén a Westie - bemutatásával folytatjuk.
A westie fajta eredetéről számos legenda kering. Általánosan elfogadott azonban, hogy a cairn terriertől származik. Ez a faj sötétebb, szürkés- barnás színű. Ezekhez a színekhez a tenyésztők akkoriban olyan makacsul ragaszkodtak, hogy az alomban előforduló világosabb kölykök színhibásnak minősítették és azonnal kiselejtezték őket.
Amilyen a kutya, olyan a gazdi
Az emberek elég jól ráéreznek, melyik gazdihoz melyik kutya tartozik.
Hetven, kutyát nem tartó önkéntest kértek meg, hogy 41 kutyatulajdonos fényképéhez társítsák három kutyafajta (labrador, uszkár és staffordshire bullterrier) egyikét. Ez az esetek több mint felénél sikeres volt, noha véletlenszerű választásnál az egyezés esélye egy a háromhoz, azaz 33 százalék lenne. Az elemzések szerint ez azt jelzi, hogy bizonyos típusú emberekhez meghatározott kutyafajták kapcsolhatók a sztereotípiák alapján.
A legagresszívebb kutya
Spanyol kutatók úgy döntöttek, kiderítik, melyik kutyafajta hajlamos leginkább az agresszióra. Vizsgálódásuk igen meglepő eredményt hozott...
A kutatók összesen 1040 kutyatámadási esetet elemeztek. Ezek nagy részében a támadásokat cocker spánieleknek, rottweilereknek, boxereknek, yorkshire terriereknek és német juhászoknak tulajdonították. Még mélyebbre ásva az adatokban felfedezték, hogy az angol cocker spánielek nem csak az idegenekkel, de saját gazdáikkal szemben is hajlamosabbak az agresszív fellépésre, mint más kutyák.
Celeb-ebek
Kutya egy élete van, szokták mondani. De ez vajon érvényes a sztárok kedvenceire is? A celebek is csak olyan emberek, mint mi, nekik is a kutya a leghűségesebb barát. Éppen ezért most bepillantunk a csillagok kutyaóljába.
A hatalmas méretű vérebektől a retikülben is szállítható kutyulikig terjed a paletta a celeb kedvencek közt. Nézzük, melyik híresség, milyen barátot választott magának!
Terápia:
![]() |
Britneynek szüksége van egy hűséges |
Köztudott, hogy a házi kedvencek kiváló hatással vannak a hangulatunkra, segítenek átvészelni a borús napokat.
Az időjárás mostanában igencsak dacol a globális fölmelegedéssel és szórja ránk a bőséges havat és a mínuszokat. Komoly megpróbáltatást jelent a közlekedés meg a fűtésszámla kifizetése, de persze jó szórakozást is jelent a síelőknek és egyéb téli sportokat kedvelőknek. De vajon milyen hatással van a téli idő kutyáinkra?
Német eredetű fajta, ősei a kezdettől fogva munkakutyák voltak. A fajta bölcsőjét valahol Württembergben, a bádeni és bajor nagyhercegségekben, valamint Svájc északi részén kereshetjük a XVII.-XVIII. században.
A kutya az ember legjobb barátja - csak éppen nem minden pillanatban, és nem mindegyik kutya. A médiában időről időre felröppen a hír, hogy a gazdit saját kutyája tépte szét, vagy egy marcona véreb kisgyerekre támad. Azonban a kutya nem arra született, hogy gyilkoljon!
MAGYARORSZÁG — Az állatok sem maradhattak ki a szerelem ünnepéből, a
nyíregyházi állatkert ápolói kedvenceiknek szívbe zárt csemegékkel
kedveskedtek. Bár a bundások nem tudták, miért is a nagy felhajtás,
örömmel falatozták be a gondozóiktól kapott ínyencségeket.
A különleges lakomának persze a vendégek is örülhetnek, hiszen a
látványos etetéseket az állatkert látogatói is végignézhetik.
Ilyen vizsgát jelenleg is lehet tenni, de a Városháza az általában a "harci kutya" kategóriába sorolt fajták számára kötelezővé tenné. Ilyen fajták például a bullterrier, a masztiff, a pitbull-terrier és a rottweiler, stb, illetve a harci kutya listán szereplő fajták keverékei.
Három támadás három nap alatt, és betelt a pohár: a dán kormány a veszélyesnek ítélt kutyafajok betiltásáról szóló törvényjavaslatot fontolgat.
A szóban forgó támadások egy amerikai buldog, és egy staffordshire terrier nevéhez fűződnek, a harmadik esetben nem derült ki a támadó eb fajtája. Az Igazságügyi Minisztérium külön bizottságot állított fel, hogy alaposan vizsgálják ki az ügyet, működhetne-e a teljes betiltás, illetve mely fajtákat érintene.
Kutyusunk szőre a nyári melegben könnyebben piszkosodhat és büdösödhet
be. Kedvencünket elvihetjük kutyakozmetikushoz, de ha nem vagyunk
finnyásak megosztani vele a kádunkat, magunk is megfürdethetjük.
Fürdetés előtt – főleg a hosszúszőrű ebeknél – fontos, hogy bontókefével bontsunk ki minden csomót kutyusunk bundájából. A kibontatlan csomókban megragadhat a sampon, ami bőrirritációt okozhat. A csomómentesítés végeztével segítsük kedvencünket a kádba, amelybe előzőleg már bekészítettük a langyos, térdig érő vizet, s mellé a kutyák számára kifejlesztett sampont.
A lakásban tartott kedvenceket kevésbé fenyegeti a rühösség veszélye, de a kijárós, kerti macskákat és ebeket annál inkább.
Fül-atka
Többféle rühösséget különböztetünk meg. A legtöbb gondot a
fül-rühösséget okozó parazita, a Otodectes cynotis okozza. Megtelepszik
a külső hallójáratokban, ahol emiatt nagy mennyiségű ragadós, barna
váladék képződik, ami valójában a paraziták ürüléke.
E rühösség tünetei a fülvakarás, fejrázás, külső hallójárat-gyulladás,
s ha nem foglalkozunk a problémával, későbbiekben fej oldalt-tartás és
egyensúlyzavar is felléphet.
Amikor magunkhoz veszünk egy állatot, tisztában kell lennünk azzal, hogy az a fajta mennyi ideig él. Természetesen ez fajtánkként igen eltérő, és nem garancia arra, hogy az állat meg is éli a felső korhatárt. Általános szabály, hogy a kisebb testű kutyusok (tacskó, yorki, palotapincsi, stb.) akár 14-16 évig is elélnek, amíg a nagytestű egyedeknél ez az érték jóval alacsonyabb. A cicáknál nincs ilyen nagy különbség, ők a 15-20 évet is megélhetik. Ezek az adatok természetesen nem törvényszerűséget mondanak ki, hanem a genetikailag kódolt maximális korhatárt jelzik. De, hogy ténylegesen mennyi ideig él kedvencünk, az a sok környezeti hatáson kívül rajtunk, gazdikon múlik igazán.
Az
új családtag érkezésével mindenre kihatnak a változások, nem csak
életvitelünk változik, de az időnk és figyelmünk is megoszlik. Ezt a
család kedvence is megérzi már várandóság alatt. Sokakban felmerül a
kérdés, kutya vagy gyerek? De persze azokban a párokban, leendő
szülőkben, akik számára kutyus is családtag ez fel sem merül. A két
szeretet lény között nem is kell választanunk, odafigyeléssel és
egymáshoz szoktatással inkább előnyős kapcsolat válik kettejük között.
Ha már a kedvencünk családi, baráti társaságban találkozott
gyerekekkel, játszottak vele, akkor ez már egy kellemes élményként él a
kutyusban ilyenkor könnyebb dolgunk van.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki. Főleg akkor nem árt a segítség, ha kutyusunk császármetszéssel szült vagy focicsapatnyi éhes szájat kell ellátnia.
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
A kutyák bűnbánó tekintete csak gazdáik fantáziálása - állapították meg amerikai kutatók. Az ebek gazdái gyakran hangoztatják, hogy tudnak olvasni kutyáik szeméből, különösen beszédes az ebek tekintete, ha rossz fát tettek a tűzre.
15 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán, szükség van-e erre a műtéti beavatkozásra?
Az ivartalanítást négy különböző életkorban lehet a kutyákon elvégezni:
Közepes termetű, zömök kutya. Feje hosszú, szeme sötétbarna. Füle lelóg vagy ritkán csonkolják. Háta egyenes, ágyéka rövid, feszes, fara vízszintes, mellkasa mély, hasa kissé felhúzott. Végtagjai oszlopszerűek, párhuzamosak. Farkát rövidre kurtítják, függőlegesen viseli. Szőrzete kemény, drótszerű, szálkás, sűrű, felálló. Trimmelik. A fején bajuszt, szakállt és szemöldököt alakítanak ki. Színe fekete, só-bors. Marmagassága 45–50 cm, testtömege 18-20kg.
Az óriásschnauzer, ez az eleven, harcias, jó kiállású, nagy termetű kutya valaha a postakocsisok kedvence volt A régi időkben a lóval vontatott batárokban az utazás bizony kemény, nemegyszer veszélyes expedíciónak számított, a schnauzer a "szolga személyzethez" tartozott: ott ügetett a lovak mellett, jelezte és megfutamította az ellenséget. A lóváltó állomásra érve a lovászokkal együtt az istállóban aludt. Erős, nyers, kemény állat volt, hiszen tűrnie, bírnia kellett a fáradságot, a hideget, az esőt.
|
Diétás tippek kutyáknak |
Egy kutyát könnyebb rászoktatni arra, hogy pacsit adjon, mint a szobatisztaságra. Nem csoda, hiszen ez a mozdulat az elválasztása előtti időkből származik, amikor gyúró-dögönyöző mozdulatokkal próbált még több tejet kimasszírozni a kutyamamából.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás