Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SCHNAUZER KLUBban!
Csatlakozz te is közösségünkhöz Csatlakozás után teljes értékű taggá válsz! Gyere csatlakozz!
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SCHNAUZER KLUB vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
A kutyák viselkedési problémáiban ma már nem csak az állatorvosok és a kutyakiképzők próbálnak segíteni a gazdáknak, hanem az etológusok is. Dr. Csányi Vilmos professzor vezetésével ugyanis...
|
|
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Hogyan válasszuk ki a hozzánk illő kutyafajtát?
Ha már az elhatározásunk, hogy kutyát szeretnénk, megvan, csak azt kell eldöntenünk, milyen fajtájú is legyen a kis jövevény és honnan szerezzük be. A választás nem egyszerű, mert minden kiskutya édes, aranyos és sok örömet okoz – egy ideig. Aztán egyre több a gond vele, főleg, ha valamit nem jól csináltunk, és ez sokszor a rossz választáson alapul.
Az alábbiakban figyelmükbe ajánlunk néhány fontos intelmet a leendő tulajdonosoknak:
Egyáltalán ne vegyünk kutyát, ha:1.
Kizárólag chippel ellátott kutyákat és cicákat lehet árusítani vagy elajándékozni július elsejétől.
Az állatvédelmi törvény módosítását nagyon kevés gazdi ismeri. Az Állatvédelmi őrszolgálat tagjainak legutóbb a kecskeméti piacon kellett intézkedniük. – Dobermann és boxer kutyusokat árultak, néhány keverék kiskutyát pedig ajándékba kínáltak. A tűző napon egy szűk dobozban voltak összezsúfolva, élelem és víz nélkül. Chip egyikükben sem volt. Amikor figyelmeztettük a gazdát a chip nélküli árusítás következményeire, elmondta: még nem is hallott a törvény módosításáról.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Néhány nappal ezelőtt a székesfehérvári Rózsaliget utáni, a halastónál lévő park egészére vonatkozóan kitették a kutyát sétáltatni tilos táblákat.
Diszkriminatív helyzetet teremt a tábla - s nem is büntethetnek.
A tiltó intézkedésre több kutyasétáltató hívta fel figyelmünket, hozzátéve, hogy ennek ellenére a kutyagumi-tárolók is ott vannak a parkban.
Akinek van kutyája, vagy macskája, az hosszas vitába tudna keveredni egy-két tudóssal abban, hogy éreznek-e az állatok? A gyógyító kutyáról szóló cikkünkben már írtunk a kedvenceink különleges képességeiről és a ránk, emberekre tett gyógyító hatásukról.
A nagy érdeklődés miatt most kicsit bővebben foglalkozunk az állataink „ megérzéseivel". Induljunk ki abból, ami a szkeptikusok számára is elfogadható tény: miszerint néha, bizonyos események előtt elég különösen és egyelőre racionálisan megmagyarázhatatlan módon viselkednek az állatok..
Bár nagyon szeretjük kutyánkat, sajnos sok betegséget elkaphatunk tőlük. Természetesen ezek a megfelelő óvintézkedések betartásával, alapos kézmosással kivédhetőek. De melyek azok a betegségek, amelyeket négylábú barátaink terjeszthetnek?
A galandférgeket, a veszettséget, a szalmonellát, az orsógilisztát, a bolhát, kutyabetegségeket, a pántlikagilisztát, a giardia lamblia-t (bélparazita), az ótvart és más bakteriális, gombás és parazitás betegségeket „zoonótikus" betegségeknek nevezzük, és ezeket az állatoktól kaphatjuk el.
Néhány kivételtől eltekintve minden lurkó lelkesen nyugtázza, ha egy kutyus vagy cica kerül a közelébe. Nem csoda, hiszen ezek a házi kedvencek gyakran édesek, furcsa hangokat hallatnak, és olyan érdekesen viselkednek. Bátorítsuk gyermekünket a velük való ismerkedésre, ami mellesleg nem csak állatbarátot farag belőle, de a mentális fejlődését is segíti, hiszen megtanulja, milyen érzés megsimogatni a bundájukat, hogyan figyeljen a viselkedésükre, hogyan kommunikáljon velük.
A közép schnauzer kicsinyített mása.
Rajongói szerint a természet parányi csodája.
Aktív, ügyes mozgású, rámenős, szép küllemű kutya. Szívesen rohangál a szabadban, élénksége, kitartása egészen meghökkentő. Vidám, ragaszkodó, hűséges. Ideális kedvenc, de patkányfogóként is használható. A latin jelmondattal élve a törpe schnauzer "multum pauco" - sok a kevésben!
Színe fekete, szürke, ezüst-fekete. Marmagassága 30-35 cm, testtömege 5-6 kg.
Bár nyilvánvalóan beletelik pár hétbe, mielőtt elvihetjük pórázon sétáltatni a kiskutyát (mielőtt megkapott volna minden oltást, kézben kell vinnünk a kölyköt, hogy nehogy elkapjon valamilyen fertőzést), rászoktathatjuk a nyakörvre, miután már volt pár napja arra, hogy beilleszkedjen az új otthonába.
Milyen típusú nyakörvet válasszunk?A kiskutyánk első nyakörve csatos legyen, és semmiképpen ne legyen láncból, és ne legyen fojtónyakörv. Amikor feltesszük, olyan szorosra húzzuk meg, hogy két ujjunkat be tudjuk dugni a nyakörv és az állat nyaka közé.
A passzív dohányzás nem csak az embereket, hanem bizony a házi kedvenceket is érinti. Ahhoz, hogy négylábú társad egészségét megőrizd, ne tedd ki a kutyát, macskát a passzív dohányzás veszélyeinek!
A passzív dohányzás nem csak a dohányosok közelében élő embereket érinti, hanem kedvenceiket is. A dohányfüst veszélyes, mert több mint 250 méreganyagot tartalmaz és abból legalább 50 rákot okozhat. Az emberek esetében a dohányfüst szívbetegséget és tüdőrákot okozhat, a háziállatok esetében pedig rákot és légzési problémákat.
Az alvóhelyünk háziállatokkal való megosztásának megvannak az előnyei és hátrányai, így minden gazdinak mérlegelnie kell a lehetőségeket, és alaposan átgondolni, hogy számára és az állat számára mi lenne a legjobb.
Sok gazdi imádja azt a melegséget, társaságot és biztonságot, amelyet a kutyájuk vagy macskájuk nyújt elalváskor. A háziállatok is imádják ezt, és úgy fogják fel, mint szoros köteléket köztük és a gazdájuk között. Az alvóhely megosztásának megvannak az előnyei és hátrányai, ezért mindenkinek mérlegelnie kell a lehetőségeket, és el kell döntenie, melyik az a megoldás, amely mindkettőjük számára megfelel.
![]() |
Néhány éve történt, hogy X város egyik iskolájában házi kutyakiállítást volt szerencsém rendezni. A program részeként munkabemutatót is tartottunk mind vadász-, mind őrző-védő ebekkel. Természetesen a résztvevőkkel előre megbeszéltük a bemutatásra kerülő gyakorlatokat a helyszínre és a várható időtartamra is figyelemmel. |
Sok gyerek ekkor látott először fácánt apportírozó vizslát, csoportos vadmegállást élő nyúlra, s az akadálypályán apporttal dolgozó kutyák - a lelkes közbekiáltások közepette is - fegyelmezett munkája osztatlan sikert aratott.
![]() |
A kertes házak őrzésére és sportkiképzésre egyaránt a nagy termetű fajták egyedei a legalkalmasabbak, így hát van kereslet a német juhászkutyák, a boxerek, a dobermannok, a rottweilerek, a belga juhászkutyák, az óriás schnauzerek, és a német dogok iránt. |
Társas együttlétükkor ezek a kölykök rendkívül játékosak, ennek során alakul ki a falkában elfoglalt helyük. Az emberrel való érintkezésük nyomán az a képzetük támad, hogy az ember ugyanolyan falkatárs, mint saját fajtársaik.
Büdi a kutyu... irány fürdetni! De hogyan???
1. Szerezz be kutyasampont!
Kutyasamponok széles választéka áll rendelkezésünkre, melyek más- más céllal készültek. Gyógysamponok: érzékeny, allergiás, korpázódó bőrű állandó viszkető kutyák számára ajánlottak. Színezősamponok: különböző szőrszínek kiemelésére készültek. Általános használatra készült samponok: mindenfajta szőrű, fajtájú de még kölyökkutyáknak is kifejlesztettek. Némelyik szőrkondicionálót (balzsamot) is tartalmaz, de ez külön is kapható.
Az egyik fontos tudnivaló, hogy a kölyökkutya (körülbelül hat hónapos korig) csupán 2-3 órán keresztül képes visszatartani a pisit-kakit. Evés, ivás vagy játék után pedig garantáltan szükségét érzi, hogy könnyíthessen magán. Ráadásul az első 3-4 hónapban nem ajánlott kivinni az utcára, nehogy elkapjon valamilyen fertőzést, így különösen fontos, hogy legyen a lakásban egy fix hely, ahol a kiskutya elvégezheti a dolgát.
Alakítsunk ki számára saját illemhelyet!
Gyáva kutya - milyen gyakran hallhatjuk, olvashatjuk ezt a csöppet sem hízelgő jelzőt! |
Persze többnyire embert illetnek vele, de a mintát tagadhatatlanul a valódi kutyák jelentik, akiknek legtöbbje behúzott farokkal elsündörög, ha az ember kezet (lábat, botot, követ stb.) emel rá. Pedig a szíve mélyén minden ebtartó bátor kutyára vágyik. Olyanra, aki hősiesen a gazdája védelmére kel, ahogy azt a filmvásznon látni...
Egyszer bemutattak egy fiatalembernek, aki arra panaszkodott, hogy a kutyája gyáva; úgy vélte, ha bajba kerülne, biztosan nem védené meg.
Építkezési lázban ég az ország, engedve a jobb levegő, a tágasabb élettér csábításának, s természetesen költöznek a négylábú családtagok is. |
A négy fal között felnőtt szobakutya innentől kezdve annyit szaladgálhat, amennyit csak akar, kedvére ugathatja a holdat, s nem kell keresztbe tett lábbal várnia, hogy a gazdája hazajöjjön a munkából, és végre könnyíthessen magán. Elméletileg minden oka megvolna tehát arra, hogy elégedett legyen - vagy mégsem?
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
Mindannyian szeretünk több időt tölteni a szabadban, amikor az idő felmelegszik. De a nyár veszélyes is lehet kiskutyánk számára, és mivel a kutyák nem tudnak erről, a mi segítségünkre szorulnak.
Napozás: Kiskutyánk valószínűleg szívesen fekszik majd a napon, de vigyáznunk kell, hogy nehogy túlhevüljön, vagy leégjen. Amikor a legmagasbban jár a nap, bíztassuk, hogy árnyékben feküdjön, vagy ne engedjük ki a házból. Azt se hagyjuk, hogy sokáig maradjon üvegházban, üveges verandán.
A kutyánk voníthat, mikor erre legkevésbé számítunk: amikor játszunk egy dallt a zongoránál, amikor egy tűzoltóautó szirénája felcsendül, vagy ha a kutyánkat egyedül hagyjuk egy idegen helyen. A vonyítás a kutya farkas ösztöneire emlékeztet bennünket.
A vonyítás egy módja az egymás közti kommunikációnak. A tanulmányok azt mutatják, hogy a kutyák különböző okok miatt ugatnak, vagy vonyítanak. Bár kevesebb kutatás volt a kutyák vonyítására vonatkozóan, a kutatók szerint a vonyítás egy visszautalás a farkasösztönökre és ezeknek változatos értelmük lehet.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A viselkedészavarok meglehetősen szerteágazóak lehetnek, melyek közül társállatainknál és haszonállatainknál is leggyakrabban az agresszivitás, az ijedősség, a szorongás, és a pánik szokott előfordulni. Ez lehet öröklött tulajdonság, de nem megfelelő bánásmód következménye is. Mindkét esetben eredményes lehet a homeopátiás kezelés.
A szóba jöhető homeopátiás szerek közül az ARGENTUM NITRICUM-ot (D30) akkor adagoljuk, ha az állatnál mindenféle ismeretlen dologtól és egyidejűleg embertömegektől való félelmet, szorongást tapasztalunk (kiállítások, versenyek stb.), amely nagymértékű nyugtalansággal, esetleg hasmenéssel jár együtt.
Bármilyen kutyát is tartunk, legyen az rövidszőrű vagy hosszúszőrű, fajtatiszta vagy keverék, gondoljunk arra, hogy kedvencünk rendszeres ápolása elengedhetetlen feladatunk. |
Ha azt szeretnénk, hogy barátunk mindig jólápolt és egészséges legyen, a kiegyensúlyozott táplálás mellett fordítsunk nagy gondot a szőrzet ápolására és tisztántartására.
Amellett, hogy a szőrtípusnak megfelelő időközönként kutyakozmetikába visszük kedvencünket, az alapvető higiénés műveleteket nekünk kell otthonunkban - ha szükséges, akár naponta - elvégeznünk.
Nyáron általában sok kutya szenved a toklásztól. A toklász főleg a száraz, nyári hónapokban (legjellemzőbben júliusban és augusztusban, de egyéb meleg hónapokban is) gyakori. Ez a kicsi növénydarab a gyakori fűféle gyomnövény, az egérárpa kalászának egy része.
A meleg nyári hónapokig az egérárpa megnő, kalászosodik, majd a kalásza kiszárad, elkezd szétesni és ennek a kiszáradt kalásznak a részei, a toklászok mindenfelé széthordódnak, mindenre ráakadva, mindenbe beleszúródva elterjednek.
Leander |
Alapjában véve minden növény mérgező - kérdés, hogy kinek mennyire! Elsősorban bizonyos madarak és rovarok még az ember számára halálos mérgekkel szemben is immunisak. Kutyáinkról ugyanez
A schnauzerek palettája bőséges választékot kínál: három méret- és négy színváltozat közül találhatják meg a nekik leginkább tetsző variációt a szakállas fajta kedvelői, bár nem mindegyik méretet tenyésztik minden színben. |
A 60-70 cm magas óriás schnauzernek és a 45-50 cm marmagasságú közép schnauzernek fekete és só-bors színváltozata létezik, míg a 30-35 centiméteres törpe schnauzernél kibővül a választék a fehér és a fekete-ezüst színnel.
A kutyáknál és macskáknál – akárcsak az embernél – a kor elõrehaladtával a fogak egészségi állapota jelentõsen romolhat. A gyulladások, a fogkövesedés, a fogszuvasodás ugyanúgy kialakulhat, mint nálunk. Saját tapasztalatunkból tudhatjuk, hogy ezeket a problémákat sokkal könnyebb megelõzni, mint a már kialakult betegséget kezelni. Kedvenceink szájüregében olyan folyamatok zajlanak le, amelyekre egy gondos gazdinak oda kell figyelnie! A fogak felszínét borító sárgás lepedék tulajdonképpen egy hártya, amelyben baktériumok milliói tenyésznek.
A meleg évszak számos problémát okozhat kedvencünknek, amelyek kis odafigyeléssel megelőzhetőek. Cikkünkben azonban két olyan veszélyforrásra hívjuk fel a figyelmet, amely nyáron jellemzőek, de a hőmérséklettel nincsenek összefüggésben.
A toklász a fűfélék kalászának apró horgokkal ellátott része, amely rettenetesen szeret a kutyákon olyan helyre- fülbe, orrba, szembe, lábujjak közé, talppárnákba, hónaljba, nemi szervbe- befurakodni, ahol az apró horgok segítségével meg tud kapaszkodni.
Üdvözöllek gazdám! Nagyon örülök neked!- ezek a
gondolatok foroghatnak a kutyád fejében,
amikor lelkesen felugrik rád.
Mivel a legtöbb ember ezt mosollyal reagálja le, meg is
hagyja magát abban a hitben, hogy örülnek az emberek,
ha ilyen módon fejezi ki üdvözletét.
Amikor még a kutya kicsi, általában a gazdik tanítják meg neki,
hogy felugráljon, illetve nem tiltják meg, amikor a kis csöpp
szőrgombóc így cselekszik.
Igen ám! De az a kutya megnő egyszer és szép nagy erős kutya
lesz belőle!
Vigyázat, a kutya harap! Te is találkoztál már ezzel a felirattal, igaz? Vajon milyen okok állnak a háttérben? Mit tehetünk, ha a kutya harapós? |
Vajon milyen okok állhatnak a mögött, ha egy kutya harap?
- Harapós kiskutyából általában harapós nagykutya lesz
- Dominancia és vezető szerep hangsúlyozása
- Figyelmeztetés, a tényleges támadás előtt apró harapások
- Biztonság, védelmezés
- A jó és pozitív tréning hiánya
- Félelem
- Fizikai fájdalom érzete: ha a kutya beteg, abban az esetben előfordulhat, hogy megharapja a családtagokat, vagy a gazdát.
A Mexikói-öbölben történtek kapcsán eddig főleg a vadon élő állatok kálváriájáról esett szó. Az olajfolt azonban a háziállatokra is hatással volt, zsúfoltak a menhelyek a régióban.
A Mexikói-öböl térségében nagyon sokan akadnak, akiknek a megélhetése így vagy úgy a tengerhez kötődött. A Deepwater Horizon robbanása és a nyomában járó ökológiai katasztrófa az ő életüket is felforgatta. Sokan a környező olajkutakon dolgoztak és a történtek után elbocsátották őket, de a halászatból vagy idegenforgalomból élőknek is megrendült a helyzete.
Az utóbbi napokban rendkívüli a hőség, és a kánikulai időjárás sokszor megemelkedett UV sugárzás is kíséri. Mint minden évben, idén is szeretnénk a kisállattartók figyelmét felhívni arra, hogy állataink ilyenkor fokozott gondoskodást igényelnek. Ügyeljenek rá, és másokat is emlékeztessenek arra, hogy az állatok előtt mindig legyen friss víz, és ne legyenek kitéve közvetlen napsütésnek.
A szabadban tartott állataink meghálálják, ha teknőben, kádban vizet tartunk az udvaron, amelyben lehűthetik magukat.
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme egy több lépésből álló kalandtúra, melynek kivitelezése igen időigényes és, melyet akkor a legjobb alkalmazni, ha az eb még soha nem volt bolhás. okhagyma
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme egy több lépésből álló kalandtúra, melynek kivitelezése igen időigényes és, melyet akkor a legjobb alkalmazni, ha az eb még soha nem volt bolhás.
FCI besorolás: | Schnauzerek, pincserek, őrző-védő ebek, masztiffok, hegyi kutyák |
Vizsga kötelezettség: | munkavizsgára kötelezett |
Termet: | nagy termetű |
Tömeg: | 60-70 cm, 35-45 kg |
Várható élettartam: | 12 év |
Optimális élettér: | lakásban és udvaron egyaránt |
Származás: | Németország |
Kitenyésztés célja: | őrző és kísérő kutya |
Standard szerinti alkalmazása: | őrző és kísérő kutya |
Szőrzet: | szálkás szőrű |
Szín: | só-bors, fekete |
Használhatósága napjainkban: | Őrző-védő, házőrző, kísérő, szolgálati kutya (hírvivő és szanitéc, rendőrkutya), sport, munka és családi kutya |
Tulajdonságai: | Nagy termetű, tiszteletet parancsoló megjelenésű kutya. |
FCI besorolás: | Schnauzerek, pincserek, őrző-védő ebek, masztiffok, hegyi kutyák |
Vizsga kötelezettség: | munkavizsgára nem kötelezett |
Termet: | közepes termetű |
Tömeg: | 45-50 cm, 14-20 kg |
Várható élettartam: | 12-14 év |
Optimális élettér: | lakásban és udvaron egyaránt |
Származás: | Németország |
Kitenyésztés célja: | rágcsálóírtó, jelző/őrző és kísérő kutya |
Standard szerinti alkalmazása: | őrző és kísérő kutya |
Szőrzet: | szálkás szőrű |
Szín: | só-bors, fekete |
Használhatósága napjainkban: | Őrző-védő, kísérő, sport, házőrző és családi kutya |
Tulajdonságai: | Figyelmes, bátor, éber, önálló kutya. |
Címlapfotók, megannyi interjúk főszereplője. A siker és ő ma már jóbarátok. De ezért a „barátságért” évekig keményen kellett - és kell ma is – dolgozni színpadon, filmen egyaránt.
Ha jól számoltam, jelenleg 9 színházi előadásban játszol, emellett tévézel, szinkronizálsz. Ennyi munka mellett miért vállaltad el, hogy nagykövete légy a „Fogadj örökbe” kampánynak?
Ha bárki úgy gondolja, hogy személyemben hitelesíthetek valamit, hogy kapcsolatot tudok teremteni, elgondolkodtatok, vagy ráébresztek embereket az együttérzésre, a segítésre, azt én örömmel vállalom.
A féregtelenítés, veszettség elleni védekezés jelentősége
Ha az ember kölyökkutyát vesz magához, gondoskodnia kell az állat védettségéről. A veszettség elleni oltás Magyarországon kötelező. Egy éves koráig a kutyusnak kétszer kell megkapnia, majd évente kell ismételni. A gazda jól felfogott érdeke továbbá a legveszélyesebb kutyabetegségek ellen beoltatni a kölyköt, annak élete védelmében. Ezenkívül mindenképpen lényeges a kiskutya féregtelenítése is.
Fajta: | TÖRPESCHNAUZER |
Egyéb elnevezés: | Zwergschnauzer |
FCI besorolás: | Schnauzerek, pincserek, őrző-védő ebek, masztiffok, hegyi kutyák |
Vizsga kötelezettség: |
Termet: | kis termetű |
Tömeg: | 30-35 cm, 4,5-7 kg |
Várható élettartam: | 12-14 év |
Optimális élettér: | lakásban és udvaron egyaránt |
Származás: | Németország |
Kitenyésztés célja: | rágcsáló írtás, jelző és kísérő kutya |
Standard szerinti alkalmazása: | őrző és kísérő kutya |
Szőrzet: | szálkás szőrű |
Szín: | fekete, só-bors, fekete-ezüst és fehér |
Használhatósága napjainkban: | Jelzőeb, sport (agility), családi és kedvtelésből tartott kutya |
Tulajdonságai: | A modern típusú törpeschnauzer kiegyensúlyozott, nyugodt, igazi társ. |
![]() Kutyák egészséges táplálásához nemcsak elegendő energia, szénhidrátok, zsírok, fehérjék és aminósavak kellenek, hanem megfelelőnek kell lennie az ásványi anyag-, a nyomelem- és a vitaminellátásnak is. |
A vitaminok közül lényeges zsírban oldódó vitaminok: az A-, a D-, az E- és a K-vitaminok, a vízoldékonyak közül a B-vitaminok és egyéb vízoldékony vitaminféleségek.
Az A-vitamin (retinol) legjobban ismert funkciója a látás élettani funkcióiban nyilvánul meg.
A Vigyél Haza Alapítvány Örökbefogadó Napot szervez 2010 augusztus 14-én, szombaton az Illatos úti Ebtelepen
Nincsen több szabad hely a kutyáknak az Illatos úton, több mint 150 kutya vár gazdára a rendelkezésre álló 94 helyen!Az Illatos úti Ebtelepre évente - csupán Budapestről - több mint 3000 kutya kerül be, melyek nagyobbik hányadát saját gazdája adja le. A rendelkezésre álló, mindössze 94 férőhely azonban nem oldja meg a folyamatosan helyhiánnyal küzdő telep gondjait.
A jó kutyafelszerelés a célnak megfelelő, használható, túlzásoktól mentes. Még mielőtt kutyánk megérkezik, jó, ha beszerezzük az alapvető kutyafelszerelési tárgyakat. Általában a következőkre lesz szükségünk:
Kutyafekhely, kutyaház
A kutya megérkezése előtt a legfontosabb teendőnk a kutya helyének kialakítása. A kutya alapvetően szeretni belátni a környezetét, ezért fekhelyét, házát olyan helyre tegyük, ahol jól megfigyelhető a lakás vagy az udvar jelentős része, és mégis védett helyen van.
A veszettség elleni védekezés szabályai 2009. január elsejei hatálynappal alaposan megváltoztak.
Tudjuk, hogy a kutyatartó köteles bejelenteni a hatóságoknak, ha a kutyája a három hónapos kort elérte, a tulajdonosban változás állt be (adásvétel, elajándékozás), elhullott vagy elkóborolt. Eddig a bejelentési kötelezettségnek a helyi jegyzőnél lehetett eleget tenni, az új szabályozás szerint pedig a gazda által szabadon választott magánállatorvosnál kell minden változást bejelenteni.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 1 hozzászólás
Royal Canin kutyatáp - Mini Schnauzer Adult 500g - törpe schnauzereknek 10 hónapos kortól
Royal Canin Miniature Schnauzer 25:
-Húgykövek képződésének csökkentése. A Törpe Schnauzerek esetében gyakran előfordul, hogy üledék képződik a húgyutakban és a vesékben. A kristályok egymáshoz kapcsolódva köveket alkotnak, melyek túlnyomó része kálcium-oxalát és struvit.
-Ideális testsúlyt biztosít alacsony zsírtartalmával (14%), valamint L-karnitinnal, mely a zsírtartalékok mozgósítását segíti elő.
Ápolása: Ha azt szeretné, hogy otthon is elegáns és jól ápolt legyen az új családtag, akkor kora tavasztól késõ õszig legalább háromszor meg kell látogatni a kozmetikust. A só-bors szín és a kemény szõr megõrzése fontos, ezért ne nyírassuk a kutyánkat. Csak trimmelni (tépni) szabad a szõrét, még akkor is, ha esetleg akad olyan kozmetikus, aki kényelmi szempontból a nyírást javasolná. |
A kutyatartás 7 alaptörvényét minden kutyatartónak maradéktalanul be kellene tartania. Sajnos sokan még csak el sem tudják képzelni, mennyi mindent figyelembe kell venni egy jó gazdának, még mielőtt kutyát venne magához.
1. Megfelelő életkörülmények biztosítása
A kutya nem láncra való, és nem egy pár négyzetméteres kennelben kell leélje sivár életét. A kutya társállat, és az ember társaságában érzi jól magát. Minél több közös program, közös aktivitás, a kutyatartás annál minőségibb.
14 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás
A schnauzerek szőrét, trimmelni kell, nyírni nem szabad, mert a szőr minőségét akár teljesen is tönkre tehetjük vele, évente egyszer kiállítási kutyáknál kétszer, kopaszra kell tépni a szőrt, vagyis a beérett fedőszőrt tépéssel el kell távolítani. Ezt leginkább tavasszal és ősszel tanácsos csinálni, amikor a kutyák természetes szőrváltása is történik, a tavaszi szőrváltás márciustól májusig, az őszi szeptembertől novemberig. Ha a kutya kiállítási kutya akkor letépéseket úgy kell időzíteni, hogy a kiállítási időszak, kezdete előtt kb 6-8 héttel legyen a kutya legkésőbb letépve.
Mindennapjaink állandó kísérője a stressz. A környezet ingerei nemcsak az emberben váltanak ki heves reakciókat vagy hosszú távon betegségeket, hanem az állatokban is. |
Minden állattartó tapasztalta már, hogy kedvence páni félelemmel reagál bizonyos jelenségekre. Összerezzennek a váratlan hatásokra, s ha zeng az ég, a kutyák, macskák legszívesebben a föld alá bújnának félelmükben. A nagyvárosokban élő állatok pedig még az urbánus ártalmakat is kénytelenek elviselni.
Hobbi, tanulás, és versenysport. Az agility világszerte népszerű, és már hazánkban is egyre komolyabb hagyományokkal bíró sportág. Méltán, tegyük ezt hozzá, hiszen egy remek kikapcsolódás, ami révén nemcsak kutyánk kondícióját, de saját állóképességünket is próbára tehetjük, fejleszthetjük, miközben még szorosabb kapcsolatot építhetünk ki köztünk és kedvencünk között.
Az agility kialakulását kis túlzással a véletlen szülte. A hetvenes évek végére datálható a megjelenése, amikor is kutyakiállításokon ütötték el vele a bírálatok befejezése és a Best in Show program közötti holtidőt.
M anapság úton-útfélen kutyás hirdetésekbe botlik az ember: ingyen elvihető kiskutyákról, díjnyertes szülők kölykeiről, különböző kennelek kiskutyáiról és nem utolsósorban a menhelyi gazdikereső kutyákról szól a legtöbb hirdetés. Felmerül a kérdés: valóban szükség van ennyi kutyára?
Ha körülnéz az ember, és meglátja, hány menhely létezik ma Magyarországon, hány kutyát kénytelenek összezsúfolni egyre kisebb helyekre, és hány kutyát tesznek ki, ajándékoznak el egykori gazdik, akkor be kell, hogy lássa, hogy nincs.
Négylábú barátaink is megsínylik a hőséget.
Az elmúlt napok túlnyomóan meleg időjárása nemcsak bennünket, embereket taglózott le, hanem négylábú társaink közérzetét is eléggé megtépázta. Ilyenkor jobban oda kell figyelnünk a kutyánk igényeire.
Természetesen az legfontosabb, hogy mindig legyen friss, tiszta ivóvize. Cseréljük minél sűrűbben. Sőt, ha nem fél a víztől, akkor egész nyugodtan le is locsolhatjuk.
![]() |
A meleg elsősorban a nagy bundájú, idősebb, és a túlsúlyos kutyák számára jelenti a legnagyobb kihívást.
A maláj kormány némiképp meglepő módon erősít a kalózkiadványok elleni harcban. Csatasorba állítottak két speciálisan kiképzett kutyát, hogy különleges szimatukkal segítsék a rendőrséget a kalóz DVD-k felkutatásában.
Két labradorról van szó, akik a Paddy és Manny nevekre hallgatnak, és Észak-Írországból érkeztek. Úgy képezték ki őket, hogy felismerik azokat a szagokat, amelyek a lemezek gyártása során keletkeznek a DVD felületén. A két blöki rendkívül hatékony, legutóbb mintegy 35 ezer illegális DVD másolatot szagoltak ki.
JUBILEUMI CAC KUTYAKIÁLLÍTÁS-t rendez NYIREGYHÁZÁN
a TISZÁNTÚLI EBTENYÉSZTŐK SPORTEGYESÜLETE (TESE)
MAGYAR KUTYÁSOK SZÖVETSÉGÉNEK (MKSZ)
a MEOE (FCI) szerződéses partnere) tagszervezete
http://www.tese.hu/
Időpont: 2010. augusztus 07. szombat 9.00
A 2010.augusztus 07.re tervezett birók listája:
FCI I. fcs P.Szabó Béla ( MEOE ) komplett+ hosszúszörű nj.
FCI II.fcs Sebestyén Jánosné
Udvardi László ( angol, francia, mastiffok, amerikai buldog )
FCI III fcs Paróczi Pál (SRB ) komplett
FCI IV fcs Gantner Judit komplett
FCI V fcs Paróczi Pál komplett
FCI VI fcs Paróczi Pál komplett
FCI VII fcs Paróczi Pál komplett
FCI VIII fcs Paróczi Pál komplett
FCI IX fcs Gantner Judit kivéve: francia buldog komplett
FCI X fcs Sebestyén Jánosné komplett
+ fentiek keverékei + valamint hobby ivartalanitott törzskönyv nélküli
TENYÉSZSZEMLE: I fcs komplett kivéve nj.
Emberekre is veszélyes egy mostanáig csak az állatgyógyászatból ismert baktérium. Ráadásul ellenáll az antibiotikumoknak is.
A berni egyetem bakteriológusai most először számoltak be arról, hogy a kutyák körében az elmúlt néhány évben elterjedt kórokozó, a Staphylococcus pseudintermedius a műtéti sebek elfertőződését okozhatja az emberen. A kutya- és macskatartók közül sokan hordozzák a baktériumot, jellemzően az orr nyálkahártyáján. Ez persze nem eredményez szükségszerűen fertőzöttséget, de tény,hogy bizonyos körülmények között a baktérium veszélyessé válhat.
Az egyre sűrűbben érkező figyelmeztetések ellenére sem javul a helyzet, továbbra is túlsúlyosak a brit kutyák. Van, ahol már játszóteret építettek az ebek számára is, hogy legyen hol lemozogni a felesleget.
A napokban ismét célkeresztbe kerültek a brit házikedvencek, a Telegraph cikke szerint ugyanis immáron a kutyák többsége túlsúlyos a szigetországban. Az idézett tanulmány szerint ennek a három legfőbb oka a mozgáshiány, a túletetés, illetve a kutyák konyhai maradékokkal való táplálása.
Nemcsak az emberek, hanem az állatok is nehezen viselik az időjárás szélsőséges megnyilvánulásait, akár hőmérsékletről, páratartalomról vagy légmozgásról legyen szó.
Az időjárásváltozás és a keringés viszonyát régóta ismerjük, ilyenkor gyakran rossz a közérzetünk, magas vagy éppen alacsony a vérnyomásunk, gyermekeink élénkebbek vagy éppen aluszékonyabbak és sorolhatnánk tovább a kellemetlenségeket.
![]() A fonál- és galandférgek (a köznapi nyelvben csak giliszták) a kutyák leggyakrabban előforduló parazitái. Egyes fajok (pl. a Toxocara canis orsóféreg) a vemhes kutyák méhlepényén áthatolva, mások az anyatejen át fertőzik az újszülötteket. A szoptató szukák a kölykeik nyalogatása során is fertőzhetnek, ezért fontos az alomból kikerülő kiskutyák azonnali lemosása a szülés után. A fertőzött állatban a férgek a test különböző részeibe vándorolnak, a fertőzés módjától, a féreg fajtájától, az állat korától, nemétől stb. |
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás